Volvo FH to niekwestionowany król samochodów ciężarowych. Śmiałe i wyraziste linie oraz wyjątkowo opływowe kształty nadają jego konstrukcji charakterystycznej i zdecydowanej postawy. Jak mówi producent: „ten samochód ciężarowy oddaje hołd kierowcy”. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy się przyjrzeć wnętrzu Volvo FH. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Wyrażenie szacunku dla kierowców

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdy – nawet najmniejszy – podzespół i fragment dostępnej przestrzeni został w Volvo FH zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić kierowcy w transporcie międzynarodowym jak największy komfort i wygodę.

Wygodna i ergonomiczna kabina

Kabina Volvo FH uchodzi za jedną z najbardziej przestronnych wśród pozostałych samochodów ciężarowych. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim pionowe poprowadzenie przednich słupków, wykorzystanie niskiego tunelu silnika oraz odpowiednie podniesienie dachu. Warto również zaznaczyć, że kabina została wyposażona w wygodne schowki, które znajdują się zarówno z przodu, z tyłu oraz pod leżanką. Konstrukcja i wyposażenie kabiny tworzy maksymalnie przyjazne środowisko dla kierowcy, który niejednokrotnie spędza całe tygodnie w pojeździe.

Komfortowa leżanka

We wnętrzu Volvo FH znajduje się również komfortowa leżanka, którą można można rozsuwać do szerokości 900 mm, co daje gwarancję doskonałego wypoczynku. Producent oferuje jej dwa rodzaje: elektryczny lub ręczny.

Doskonały fotel kierowcy

Warto zaznaczyć, że fotel kierowcy posiada duży zakres regulacji: 10 cm dla ustawienia pionowego i 24 dla ustawienia wzdłużnego. Odpowiednio wyprofilowany kształt jest gwarancją doskonałego trzymania bocznego i skutecznego podparcia dla osób o większych gabarytach. Dla szczególnie wymagających klientów  dostępne są skórzane tapicerki i w pełni elektryczne sterowanie z pamięcią ustawień.

Nowoczesne systemy informacji i rozrywki

Volvo Trucks opracowało zintegrowany system informacji i rozrywki, który łączy ze sobą obydwie te funkcje i udostępnia je poprzez pojedynczy interfejs, którym jest wbudowany elegancki siedmiocalowy tablet. W najnowszych wersjach można sterować nim dotykowo, lub za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy, jak również wydając polecenia głosowe.