Gama samochodów ciężarowych Renault Trucks T stała się już ikoną w branży transportowej. Ustanowienie nowej normy emisji spalin Euro 6 stało się dla Renault Trucks powodem do dużych zmian i poddawania swoich maszyn szeregowi wyśrubowanych i rygorystycznych testów. Niewiele osób wie, że seria T powstała dzięki współpracy Renault z pięćdziesięcioma klientami z różnych zakątków świata!

Zużycie paliwa

Klientom Renault zależało najbardziej na tym, aby samochody generowały jak największe zyski. Dlatego marka zrobiła wszystko, aby maksymalnie zmniejszyć zużycie paliwa. I udało się jej to: pojazdy serii T zużywają o 5% mniej paliwa niż ich poprzednicy. Inżynierom udało się między innymi zmniejszyć współczynniki oporu powietrza o 12% przez pochylenie przedniej szyby o 12 stopni i nadanie kabinie trapezowego kształtu. Co jeszcze wpływa na wydajność pojazdów w transporcie dalekobieżnym? Między innymi to, że seria T obejmuje modele o dopuszczalnej masie całkowitej zestawu drogowego do 60 t, dostępne ze zbiornikami paliwa o łącznej pojemności do 1475 l. Przy zakupie nowego pojazdu firma oferuje swoim klientom wsparcie podczas eksploatacji, a także ciekawe propozycje ubezpieczeń, usług serwisowych, finansowania czy szkolenia kierowców z zakresu ekonomicznej jazdy. Jednak nawet używane samochody ciężarowe cieszą się od lat niesłabnącą popularnością i słyną ze swojej ekonomicznej pracy i niezawodności.

Komfort kierowcy

Kierowcy bardzo entuzjastycznie przyjęli wygląd pojazdów z serii T. Chwalą zwłaszcza kierunkowskazy, nadające ciężarówkom „zdecydowanego” charakteru. Bardzo pozytywnie wypowiadają się też o kabinach serii T. Fotele dla Renault Trucks zaprojektowało słynne Recaro, gwarantują więc komfort podczas długich podróży. Fotele mają oczywiście pełen zakres regulacji. Kabiny dostępne są w czterech typach: bez leżanki, z leżanką dolną, z dwiema leżankami, a także z dwiema leżankami i płaską podłogą. Elementy w dolnej części kabiny są pokryte ciemnymi materiałami, odpornymi poplamienie i zużycie, natomiast w wyższych partiach – kolorystyka staje się coraz jaśniejsza, więc nie męczy oczu.