strona głównavolvo trucksvolvo fmx

Nowe VOLVO FMX

Niezawodny na trasie i w terenie
Zadzwoń teraz
Karski
×
Karski
VOLVO
24 35 70 534
Nowa Wieś
×
Nowa Wieś Wielka
24 35 70 231
Rzgów
×
Rzgów
24 35 70 430
Tarnowo Podgórne
×
Tarnowo Podgórne
24 35 70 332

Ważna informacja o nowych modelach

Światowy przemysł ciężarówek i jego dostawcy ograniczyli swoją działalność. Powodem tego są środki podjęte przez kraje w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W rezultacie sprzedaż nowych modeli ciężarówek Volvo Trucks (Volvo FH, FH16, FM i FMX) została przesunięta na wrzesień. Chcesz otrzymywać na bieżąco informacje o premierze? Zapisz się do naszego newslettera!

Nieustraszony w każdych warunkach

Volvo FMX to najsolidniejszy do tej pory pojazd ciężarowy Volvo Trucks. Umożliwia sprawne wykonanie najtrudniejszych zadań niezależnie od warunków – zarówno na trasie, jak i w terenie. Dopasuj go do potrzeb Twojej działalności.

Jesteś zainteresowany zakupem Volvo FMX? Skontaktuj się z jednym z moich kolegów. Przygotuje on ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Marcin Michalski
Dyrektor Sprzedaży

poznaj nowe volvo fMX

Pojazd do zadań specjalnych

Zaprojektowana od nowa kabina zyskała pionowy profil, więcej miejsca wewnątrz, duże okna i niską linię drzwi. Obniżony przód uwydatnie mocny profil pojazdu i charakterystyczne, eleganckie reflektory w kształcie litery V. Zgodnie z założeniami Volvo FMX przód samochodu jest solidny i trwały, jednocześnie umożliwiając łatwą wymianę elementów w razie potrzeby. Przednie logo Volvo jest większe, a solidna konstrukacja stopni wejściowych pokryta została trwałą powierzchnią antypoślizgową. W celu ochrony w trudnych warunkach roboczych zamontowano również stalowy wywietrznik na dachu kabiny.

Postaw na bezpieczeństwo

Volvo FMX zapewnie bezpieczeństwo nawet w trudnych warunkach. Wszystkie nasze pojazdy, a szczególnie ich kabiny poddawane są intensywnym i rygorystycznym testom. Każdy test wykonywany jest przy wykorzystaniu pojazdu ze wszystkimi elementami wyposażenia wnętrza oraz zapełnionymi schowkami. W ten sposób mamy pewność, że w rzeczywistych warunkach zapewnimy Tobie właściwą ochronę.

UKŁAD NAPĘDOWY

Dostosuj układ napędowy Twojego Volvo FMX jeszcze precyzyjniej niż kiedykolwiek wcześniej. Potrzebujesz odpowiedniej mocy, by wykonywać efektywnie Twoją pracę. Właściwe dobranie silnika gwarantuje nie tylko siłę, ale również optymalne wykorzystanie każdej kropli paliwa.

Silniki

Serce układów napędowych Volvo FMX stanowi seria silników D11 step D o mocy 330 KM, 380 KM, 430 KM lub 460 KM lub albo seria D13 step D o mocy 420 KM, 460 KM, 500 KM lub 540 KM. Każdy z tych silników może być również napędzany olejem napędowym lub HVO. Istnieją też specjalne wersje umożliwiające jazdę na biodieslu. Wybierz odpowiedni silnik dla Ciebie.

Właściwości jezdne

Obojętnie w jaki silnik wyposażysz swoje nowe Volvo FMX, zyskasz dostęp do imponujących wartości momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika. Dzięki temu osiągniesz doskonałe właściwości jezdne, wysoką wydajność i efektywne wykorzystanie paliwa.

I-Shift

Seria zautomatyzowanych skrzyń biegów I-Shift zaprojektowana została, by maksymalnie ułatwić jazdę oraz zwiększyć jej bezpieczeństwo i efektywność. Dzięki niej każda zmiana biegów jest wykonywana automatycznie w najodpowiedniejszym momencie. Szeroki wachlarz pakietów oprogramowania pozwala dopasować I-Shift do Twoich potrzeb. Dla nowego Volvo FMX zamówisz także I-Shift z biegami pełzającymi lub I-Shift Dual Clutch.

Powertronic

Automatyczna zmiana biegów bez zakłóceń dostarczania momentu obrotowego dzięki skrzyni biegów Powertronic z przekładnią hydrokinetyczną i chłodnicą oleju. Gwarantuje ona znakomite własności trakcyjne w trudnych warunkach.

KABINY DO VOLVO FMX

Nowa kabina Volvo FMX daje jeszcze większą kontrolę, lepsze wsparcie i więcej miejsca niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz z niej efektywnie pracować. Poczujesz się w niejjak w domu, choć różni się ona od poprzedniej. Od razu docenisz jej przestronność i oświetlenie. Wszystkie trzy wersje kabin oferują więcej miejsca.

Kabina dzienna

Wysokość wnętrza 164 cm (120 cm*).

Kabina dzienna z obniżonym dachem

Wysokość wnętrza 148 cm (104 cm*).

Kabina sypialna

Wysokość wnętrza 164 cm (120 cm*), 1 leżanka.

Kabina sypialna z obniżonym dachem

Wysokość wnętrza 148 cm (104 cm*), 1 leżanka.

Kabina Globetrotter

Wysokość wnętrza 201 cm (157 cm*), 1 lub 2 leżanki.

Kabina załogowa

Wysokość wnętrza 159 cm. Oferuje miejsce dla dodatkowych pasażerów, łącznie nawet do 7 osób.
* – wysokość od pokrywy tunelu silnika

PODWOZIE

Skoro postawiłeś na Volvo FMX, to prawdopodobnie zabudowa Twojego pojazdu została zaprojektowana specjalnie pod kątem Twojej działalności. Dostosujemy jego podwozie w taki sposób, by umożliwić Ci skuteczną działalność. Używajemy do tego komponentów i systemów z gwarancją wieloletniego niezawodnego działania.
Niezależnie od warunków Twojej pracy – czy są to kopalnie, czy place budowy, Volvo FMX jest narzędziem, na które możesz liczyć. Wybierz wszechstronny samochód ciężarowy z tylnym zawieszeniem pneumatycznym przeznaczonym do zastosowań budowlanych lub pojazd z zawieszeniem mechanicznym, który wytrzyma ogromne naciski na osie. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo dodatkowo ułatwi Twoją pracę.
Wszechstronne podwozie Volvo umożliwia budowę dowolnego pojazdu ciężarowego do dowolnej zabudowy, zależnie od Twoich potrzeb.

10/20-tonowe osie przednie

Volvo FMX zaprojektowano z myślą o dużych obciążeniach osi. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zawieszenie mechaniczne czy pneumatyczne, pojedyncza przednia oś wytrzyma obciążenie do 10 ton. Obciążenie to wzrośnie do 20 ton w przypadku podwójnych przednich osi. Ma to bezpośrednie przełożenie na lepszą wydajność.

Podnośnik Osi Tandem

Dzięki Podnośnikowi Osi Tandem odłączysz i podniesiesz ostatnią oś napędową podczas rozładunku. Zmniejszysz w ten sposób promień skrętu, opony zużyją się wolniej, a oszczędności paliwa wzrosną.

Pięć osi — prosto z fabryki

Dla firm transportujących ciężkie ładunki oferujemy pięcioosiowy samochód ciężarowy dostarczany bezpośrednio z fabryki. Takie rozwiązanie pozwala na szybszy odbiór pojazdu i ogranicza koszty modyfikacji. Pojazd dostarczany jest wraz z pełną homologacją, a także pełną gwarancją i obsługą serwisową Volvo – co zapewni niższe koszty eksploatacji w dłuższej perspektywie.

38-tonowa oś zespolona

Wzmocniona oś zespolona to trwałe rozwiązanie, by zmaksymalizować produktywność umożliwiając przewożenie większych ładunków. Z łatwością wytrzyma ona obciążenie do 38 ton.

Ciaśniejsze skręty i mniejsze zużycie opon

Dzięki sterowanym skrętnym osiom wleczonym zwinność Volvo FMX znacząco wzrosła Kąty skrętu osi są większe nawet o 7 stopni, zapewniając lepszą zwrotność i zmniejszając zużycie opon.

Szybka zabudowa

Wiele opcji wyposażenia Volvo FMX daje możliwość szybkiego i łatwego przygotowania pojazdu pod dowolny rodzaj zabudowy. Przyłącze elektryczne umożliwia łatwe podłączenie zabudowy do układu elektrycznego pojazdu, a na portalu Volvo Bodybuilder Instructions (VBI) znajduje się dostęp online do wszystkich potrzebnych rysunków technicznych i schematów elektrycznych. Dzięki temu Volvo FMX jest dopasowane do Twoich potrzeb.

CECHY VOLVO FMX

Sprawdź, dlaczego Volvo FMX uważane jest za nieustraszony samochód ciężarowy do zadań specjalnych. To pojazd pełen innowacji, który zaskoczy Cię wydajnością i ekonomiką paliwową.

Interfejs kierowcy
W pełni cyfrowy interfejs zapewnia kontrolę i pomaga w wykonywaniu zadań.
I-Shift
Najbardziej inteligentna skrzynia biegów na świecie. Prosta w użytkowaniu, zaopatrzona w oprogramowanie sprzyjające oszczędzaniu paliwa. Oferujemy inspirowaną światem wyścigów samochodowych wersję z podwójnym sprzęgłem – pierwsze tego typu rozwiązanie w samochodzie ciężarowym o dużej ładowności.
Systemy wspomagające pracę kierowcy
Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Nasze nowoczesne systemy pomagają w uniknięciu wypadków na drodze.
Gotowy do zabudowy
Innowacyjne cechy podwozia pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zabudowy.
Aktywny Układ Kierowniczy Volvo
To największa innowacja Volvo Trucks, od czasu wynalezienia hydraulicznego wspomagania. Kieruj bez wysiłku z wyjątkową precyzją.
Podnośnik osi tandem
Nowatorski Podnośnik Osi Tandem wpływa na redukcję zużycia paliwa i promienia skrętu.
Wzmocniony zderzak

Wzmocniony zderzak ochroni Twoje Volvo FMX przed zarysowaniami, wgnieceniami i stłuczonymi reflektorami głównymi, niezależnie czy poruszasz się w terenie, czy w intensywnym ruchu ulicznym.

promocje VOLVO

sprawdź najnowsze promocje
volvo

Poznaj oferty specjalne Volo Trucks.

GALERIA MULTIMEDIÓW

Zobacz nowe Volvo FMX na zdjęciach i filmach.

USŁUGI

LEASING

Nowa Lease to dla Państwa ograniczenie do minimum obowiązków związanych z obsługą pojazdu w okresie trwania umowy.

KONTRAKTY SERWISOWE

Nijhof-Wassink maksymalnie odciąża swoich Klientów. Zapewnia pełną opiekę serwisową pojazdów, aby Klient mógł skupić się na swojej głównej działalności.

SZKOLENIA KIEROWCÓW

Wystarczą małe zmiany nawyków, by zwiększyć wydajność i wyniki firmy. Nasze profesjonalne szkolenia uświadamiają kierowców m.in. jak oszczędzać paliwo, ratować życie oraz efektywnie wykorzystywać możliwości swojego pojazdu.

CZĘŚCI UŻYWANE

Szukają Państwo części zamiennych do swojego pojazdu? Zależy Państwu na najwyższej jakości i profesjonalnej obsłudze? Zapraszamy zatem do naszego Centrum Części Używanych.

wyślij formularz

  imię i nazwisko
  numer telefonu
  adres e-mail
  sprawa w jakiej się kontaktuję
  Oddział
  * Potwierdzam, że akceptuję Politykę prywatności
  Klauzula informacyjna
  1. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest NIJHOF WASSINK Sp. z o.o. lub NOWA LEASE Sp. z o.o. z siedzibą w Kutnie, ul. Holenderska 3, w zależności od tego do, której ze Spółek skierujesz swoje zapytanie.

  2. Przestrzeganie zasad ochrony danych w NIJHOF WASSINK Sp. z o.o. i NOWA LEASE Sp. z o.o. nadzoruje wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez email IOD@nijwa.com.pl

  3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (prawnie uzasadniony interes – udzielenie odpowiedzi na wiadomość), w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego.

  4. Odbiorcami Twoich danych osobowych w zależności od celów przetwarzania mogą być podmioty: z Grupy Volvo na podstawie zawartej umowy powierzenia, zarządzające stroną internetową, a także upoważnione do odbioru danych na podstawie przepisów prawa.

  5. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość, a po tym okresie przez czas, w którym przepisy prawa nakazują przechowanie danych lub przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

  6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługują Ci następujące prawa:
  a) prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu,
  b) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych

  7. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu, o którym mowa w pkt 3.