strona głównavolvo trucksvolvo fmszczegóły

VOLVO FM

Ciężarówka Volvo FM – najlepszy kompan każdej jazdy
4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 lub 10×4
D11lub D13 (330 do 500 km)

CIĘŻAROWY OBYWATEL MIASTA

Ciągniki siodłowe Volvo FM odnajdują się w każdych warunkach – także na miejskich ulicach. Opływowe linie i łagodne zaokrąglenia pojazdu wzbudzają zaufanie i życzliwość. Śmiałe i „miastowe” – to właśnie Volvo w każdym calu.

Zaprojektowany na każdą okazję

Każdy podzespół i fragment przestrzeni ciężarowego Volvo FM zostały drobiazgowo zaprojektowane z myślą o Twoim komforcie. Cokolwiek aktualnie robisz – prowadzisz, odpoczywasz lub smacznie śpisz na leżance – możesz czuć się w pełni swobodnie.

Okres między wymianami oleju

Maksymalnie co 100 000 km lub raz do roku – olej VDS4.

Wymagania dotyczące paliwa

Wyłącznie olej napędowy bezsiarkowy (EN590, zawartość siarki maks. 10 ppm).

Kabina dzienna

  • Wysokość wnętrza: 157 cm (114 cm*)

*licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina sypialna

  • Wysokość wnętrza: 157 cm (114 cm*)

*licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina Globetrotter

  • Wysokość wnętrza: 196 cm (153 cm*)

*licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina Globetrotter LXL

  • Wysokość wnętrza 210 cm (167 cm*)

*licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina sypialna z obniżonym dachem

  • Wysokość wnętrza: 147 cm (104 cm*)

*licząc od pokrywy tunelu silnika.

DLA KIEROWCÓW I DLA FIRM

W Volvo FM znajdziesz dużą ilość wolnej przestrzeni do różnych potrzeb. Przemyślanie skonstruowane podwozie i duża liczba opcji wyposażenia umożliwiają dopasowanie układu podwozia do najbardziej zindywidualizowanych potrzeb. Co więcej, w podwoziu zastosowano opatentowane przez Volvo Trucks rozwiązania zapewniające świetne właściwości jezdne – na autostradzie i najostrzejszych zakrętach.

Łatwy start dla firmy zabudowującej

Wsporniki mocujące zabudowy, rozmaite typy tylnych zakończeń ramy oraz instrukcje zabudowy Volvo oszczędzają firmie zabudowującej żmudnej pracy, znacząco skracając czas zabudowy pojazdu.

PRECYZJA PROWADZENIA

Ciągniki siodłowe Volvo FM bazują na platformie podwoziowej wykorzystanej w serii Volvo FH. Udoskonalone zawieszenia i ich stabilizatory zapewniają precyzję prowadzenia porównywalną z samochodem osobowym. W opcji oferujemy także Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, umożliwiający swobodne kierowanie pojazdem przy każdej prędkości.

Podnośnik Osi Tandem

Nowe Volvo FM jest dostępne z Podnośnikiem Osi Tandem – rewolucyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na odłączanie i podnoszenie ostatniej osi napędowej w trakcie jazdy bez ładunku. Przekłada się to na znaczącą redukcję promienia skrętu i zużycia paliwa, podobnie jak w przypadku podniesienia osi wleczonej.

Mniej znaczy więcej

Dzięki zoptymalizowaniu typowej specyfikacji, np. ciągnika siodłowego Volvo 4×2, uzyskaliśmy spory spadek masy własnej pojazdu – o 75 kg, w porównaniu z poprzednikiem. Rezultatem jest większa ładowność i lepsza ekonomika paliwowa.

DUŻY ŁADUNEK, MAŁY PROBLEM

Duży ładunek nie musi stanowić dużego problemu. Ciągnik siodłowy Volvo FM został zaprojektowany z myślą o większych niż dotychczasowe obciążeniach osi. Przednie zawieszenie mechaniczne przetrzymuje nacisk 10 ton w przypadku osi pojedynczej oraz 20 ton w przypadku podwójnej osi przedniej. Dzięki temu masz większy margines dopuszczalnego obciążenia i łatwiej możesz radzić sobie z ciężkimi, nierównomiernie rozłożonymi ładunkami.

PIĘCIOSIOWY VOLVO FM WPROST Z FABRYKI

Planujesz transport ciężkich ładunków? Wybierz pięcioosiowy samochód ciężarowy Volvo prosto z fabryki. Stosując to rozwiązanie, znacznie szybciej otrzymasz swój upatrzony pojazd. Ponadto, unikniesz wysokich kosztów jego przebudowy. Otrzymasz ciężarówkę wraz z pełną homologacją, a także wielomiesięczną gwarancją i obsługą autoryzowanego serwisu Volvo Trucks, co w dalszej perspektywie może zapewnić Ci mniejsze koszty eksploatacji.

CECHY NOWEGO VOLVO FM

Idealne na autostradę. Dopasowane do warunków miejskich. Takie właśnie jest nowe Volvo FM – wszechstronne i niezawodne. To samochód innowacyjny pod względem wydajności. Oszczędny w eksploatacji, zapewniający bezpieczeństwo i oferujący nieosiągalne dotąd doznania z jazdy.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo
Największa innowacja od momentu wynalezienia hydraulicznego wspomagania. Kieruj bez wysiłku z nadzwyczajną precyzją.
I-Shift
Inteligentna skrzynia biegów Volvo jest teraz jeszcze lepsza – prosta w użytkowaniu i wyposażona w oprogramowanie wspomagające oszczędność paliwa.
Łatwość zabudowy
Oszczędzaj czas i pieniądze w trakcie zabudowy, dzięki innowacyjnym cechom podwozia.
I-See
Tempomat, który przewiduje drogę. Nasz najnowszy dodatek do oprogramowania I-Shift pozwoli Ci zaoszczędzić nawet do 5% paliwa.
Silniki wysokoprężne Volvo
W ofercie ciężarówek Volvo FM znajdziesz oszczędne i mocne 11- i 13-litrowe jednostki napędowe – do 500 KM.
Kabina sypialna z obniżonym dachem
261,5 cm od jezdni do dachu – taka jest kabina Twojego Volvo. To świetny wybór w przypadku pojazdów przeznaczonych do transportu samochodów osobowych i innych ładunków objętościowych.
Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo
Skorzystaj z kontraktu serwisowego na Volvo ciężarowe. Obiecujemy pełną dyspozycyjność. Poznaj przełomowe rozwiązania telematyczne, dzięki którym jest to możliwe.
Propozycja Paliwowa
Zaoszczędź do 11% paliwa. Proponujemy Ci dwa pakiety oszczędnościowe dedykowane dla transportu długodystansowego – obejmujące produkty i usługi.
Konfiguracja podwozia
Większy niż kiedykolwiek wcześniej sposób na dostosowanie konfiguracji podwozia do Twoich wymagań.
Systemy wspomagające pracę kierowcy
Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Nowoczesne systemy ciężarówek Volvo FM pomagają kierowcy unikać wypadków.
Podnośnik Osi Tandem
Nowatorski Podnośnik Osi Tandem wpływa na redukcję zużycia paliwa i promienia skrętu.
Pojazdy pięcioosiowe
Potrzebujesz transportować najcięższe ładunki? Volvo FM jest dostępne do nabycia jako fabryczny pojazd pięcioosiowy 10x4.
Tridem
Potrójna oś zespolona Tridem stanowi świetną alternatywę dla podwójnej osi przedniej. Gwarantuje niższe zużycie paliwa i mniejszy promień skrętu.
My Truck
Sprawdź, czy Twoje ciężarowe Volvo jest gotowe do drogi, zanim zasiądziesz za kółkiem. Dzięki nowej aplikacji, zawsze jesteś blisko swojego pojazdu – niezależnie gdzie przebywasz.

GALERIA MULTIMEDIÓW

Zobacz nową serię Volvo FH na zdjęciach i filmach.

USŁUGI

LEASING

Nowa Lease to dla Państwa ograniczenie do minimum obowiązków związanych z obsługą pojazdu w okresie trwania umowy.

KONTRAKTY SERWISOWE

Nijhof-Wassink maksymalnie odciąża swoich Klientów. Zapewnia pełną opiekę serwisową pojazdów, aby Klient mógł skupić się na swojej głównej działalności.

SZKOLENIA KIEROWCÓW

Wystarczą małe zmiany nawyków, by zwiększyć wydajność i wyniki firmy. Nasze profesjonalne szkolenia uświadamiają kierowców m.in. jak oszczędzać paliwo, ratować życie oraz efektywnie wykorzystywać możliwości swojego pojazdu.

CZĘŚCI UŻYWANE

Szukają Państwo części zamiennych do swojego pojazdu? Zależy Państwu na najwyższej jakości i profesjonalnej obsłudze? Zapraszamy zatem do naszego Centrum Części Używanych.