strona głównavolvo trucksvolvo fm

Nowe VOLVO FM

Twoje biuro na kołach
Zadzwoń teraz
Karski
×
Karski
VOLVO
24 35 70 534
Nowa Wieś
×
Nowa Wieś Wielka
24 35 70 231
Rzgów
×
Rzgów
24 35 70 430
Tarnowo Podgórne
×
Tarnowo Podgórne
24 35 70 332

Ważna informacja o nowych modelach

Światowy przemysł ciężarówek i jego dostawcy ograniczyli swoją działalność. Powodem tego są środki podjęte przez kraje w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W rezultacie sprzedaż nowych modeli ciężarówek Volvo Trucks (Volvo FH, FH16, FM i FMX) została przesunięta na wrzesień. Chcesz otrzymywać na bieżąco informacje o premierze? Zapisz się do naszego newslettera!

Idealny dla aktywnych

Codzienna praca z napiętym harmonogramem potrzebuje odpowiednich narzędzi, by mogła przebiegać jak należy. Volvo FM jest miejscem pracy aktywnego kierowcy. Łączy niezwykły komfort z doskonałymi właściwościami jezdnymi, wygodą i znakomitą widocznością. Zamów samochód ciężarowy dopasowany do Twoich potrzeb.

Jesteś zainteresowany zakupem Volvo FM? Skontaktuj się z jednym z moich kolegów. Przygotuje on ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Marcin Michalski
Dyrektor Sprzedaży

poznaj nowe volvo fM

Ewolucyjny skok

Choć Volvo FM wyglądem przypomina swoje większe rodzeństwo, to zachowuje swą elastyczność i zwrotność. Kabinę zaprojektowano na nowo, nadając jej pionowy profil, więcej miejsca wewnątrz, duże okna i niską linię drzwi. Volvo FM jest też bardziej aerodynamiczne dzięki zaokrąglonym krawędziom i mniejszym szczelinom między dolnym i górnym pasem przednim.
Kolejnym znakiem ewolucji modelu jest konstrukcja charakterystycznych reflektorów, podkreślająca kultowy profil Volvo FM. Linie reflektorów łączą się z kształtem kabiny, przebiegają wokół przedniego narożnika i rozciągają się do tyłu, na boki kabiny. Dzięki nowej sylwetce, Volvo FM pokazuje, że znakomicie sprawdzi się podczas szybkiej jazdy po zatłoczonych drogach.

Lepsza widoczność

Osadzone w nowoczesnych, wąskich oprawach lusterka wsteczne mają zwierciadła o świetnych proporcjach. Podzielono je sekcje, co zapewniło dobry widok i zminimalizowało martwe pola. Dodatkowe dolne okno w drzwiach pasażera daje świetny widok na otoczenie pojazdu. Nawet na obszary w bliskiej odległości.

UKŁAD NAPĘDOWY

Odpowiednia moc i kontrola dają Ci pewność, że wykonasz zleconą pracę. Układ napędowy nowego Volvo FM umożliwia bardziej precyzyjne dopasowanie niż kiedykolwiek wcześniej, dając Tobie optymalną moc przy zachowaniu ekonomiki paliwowej.

Silniki

Centralnym elementem układów napędowych Volvo FM są silniki D11 step D o mocy 330 KM, 380 KM, 430 KM lub 460 KM lub silniki D13 step D o mocy 420 KM, 460 KM lub 500 KM. Oferujemy także silniki napędzane gazem LNG o mocy 420 lub 460 KM. Wybierz idealną opcję dla Twojej firmy.

Właściwości jezdne

Obojętnie na jaki silnik z bogatej oferty Volvo się zdecydujesz, będziesz mieć dostęp do imponujących wartości momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika. Zyskasz dzięki temu doskonałe właściwości jezdne i niskie zużycie paliwa.

Paliwa alternatywne

Jeśli zależy Ci na ograniczeniu wpływu na środowisko, wybierz Volvo FM LNG. Jest zasilane skroplonym gazem ziemnym lub biogazem, dzięki czemu nie musisz korzystać z paliw kopalnych. Wszystkie silniki wysokoprężne Volvo można również zasilać olejem napędowym lub HVO. Chcesz jeździć na biodieslu? Istnieją specjalne wersje Volvo FM, które to umożliwiają.

I-Shift

Seria zautomatyzowanych skrzyń biegów I-Shift ułatwia jazdę oraz zwiększa jej komfort i bezpieczeństwo. Każda zmiana biegów jest wykonywana automatycznie w najodpowiedniejszym momencie. Dostępne pakiety oprogramowania pozwalają dopasować I-Shift do Twoich potrzeb. W przypadku Volvo FM istnieje również możliwość zamówienia skrzyni I-Shift z biegami pełzającymi lub I-Shift Dual Clutch.

KABINY DO VOLVO FM

Praca nigdy nie była tak komfortowa i bezpieczna. Kabina Volvo FM została całkowicie odnowiona. Więcej miejsca i dobra widoczność we wszystkich kierunkach zapewniają wysoki komfort pracy z pełną kontrolą.

Kabina dzienna

Wysokość wnętrza 164 cm (120 cm*).

Niskowejściowa kabina dzienna

Wysokość wnętrza 148 cm (104 cm*).

Kabina sypialna

Wysokość wnętrza 164 cm (120 cm*), 1 leżanka.

Kabina sypialna z obniżonym dachem

Wysokość wnętrza 148 cm (104 cm*), 1 leżanka.

Kabina Globetrotter

Wysokość wnętrza 201 cm (157 cm*), 1 lub 2 leżanki.
* – wysokość od pokrywy tunelu silnika

PODWOZIE

Volvo FM umożliwia dopasowanie podwozia do profilu Twojej działalności. Zabudowa zostanie stworzona z komponentów i systemów z gwarancją wieloletniego niezawodnego działania. To narzędzie robocze, które Cię nie zawiedzie.

Sprecyzuj, jakie są Twoje potrzeby, a my pomożemy Ci dopasować Volvo FM do Twojej działalności. Jazda z dużą prędkością? A może manewrowanie w centrach logistycznych? Możesz zamówić je również z pełnym zawieszeniem pneumatycznym — sprawdzi się zarówno w transporcie międzyregionalnym, jak i na placu budowy. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo sprawi, że Twoja praca stanie się zaskakująco łatwa.

Możliwości dopasowania Volvo FM jest naprawdę wiele. Możesz zamówić je w postaci lekkiego ciągnika siodłowego do jazdy po drogach lub jako podwozie samochodu ciężarowego z nawet pięcioma osiami przygotowanymi pod zaawansowaną zabudowę. W obu przypadkach wykorzystamy tę samą koncepcję podwozia. Sprawia to, że Volvo FM jest niezwykle wszechstronnym samochodem ciężarowym, który możesz zbudować tak, by spełnił Twoje wymagania konstrukcyjne.

10-tonowe osie przednie

Przewiezienie dużego ładunku nie stanowi problemu dla nowego Volvo FM. Zaprojektowano je z myślą o wysokich obciążeniach osi. Niezależnie od wybranego zawieszenia, pojedyncza przednia oś wytrzyma obciążenie do 10 ton. W przypadku podwójnych przednich osi maksymalne obciążenie wzrasta do 20 ton. Takie rozwiązanie pozwala Tobie zapewnić większe zyski, a jednocześnie łatwiejszą obsługę równo lub nierówno rozłożonych ładunków.

Podnośnik Osi Tandem

Korzystaj z podnośnika osi, ale tylko wtedy, gdy naprawdę go potrzebujesz. Dzięki niemu odłączysz i podniesiesz ostatnią oś napędową podczas rozładunku. Znacznie zmniejszysz w ten sposób promień skrętu, Twoje opony zużyją się wolniej, a oszczędności paliwa wzrosną.

Pięć osi — prosto z fabryki

Postaw na pięcioosiowy samochód ciężarowy dostarczany prosto z fabryki jeśli transportujesz ciężkie ładunki. W ten sposób szybciej odbierzesz swój pojazd i ograniczysz koszty jego modyfikacji. Otrzymasz od nas pojazd wraz z pełną homologacją, a także pełną gwarancją i obsługą serwisową Volvo – co w dłuższej perspektywie może zapewnić Ci mniejsze koszty eksploatacji.

Lekki pojazd o dużej ładowności

Lekkie tylne zawieszenie pneumatyczne GRAS-G4 w wersji 4×2 lub 6×2 zapewnia niską masę podwozia przy wysokiej ładowności. Takie rozwiązanie gwarantuje również wysoki komfort jazdy.

Ciaśniejsze skręty i mniejsze zużycie

Dzięki sterowanym skrętnym osiom wleczonym i osiom pchanym zwiększono zwinność nowego Volvo FM. Kąty skrętu osi są większe nawet o 7 stopni, co zapewnia lepszą zwrotność pojazdu i ogranicza zużycie opon.

Opcje ułatwiające szybką zabudowę

Bogaty wybór opcji wyposażenia Volvo FM daje możliwość łatwego i szybkiego przygotowania pojazdu pod dowolny rodzaj zabudowy. Przyłącze elektryczne umożliwia łatwe podłączenie zabudowy do układu elektrycznego pojazdu, a portal Volvo Bodybuilder Instructions (VBI) oferuje dostęp online do wszystkich potrzebnych rysunków technicznych i schematów elektrycznych. Dzięki temu jak najlepiej dopasujesz pojazd do Twoich potrzeb.

CECHY NOWEGO VOLVO FM

Sprawdź, dlaczego Volvo FH zyskało miano najlepszego długodystansowego samochodu ciężarowego. To pojazd pełen innowacji, który zaskoczy Cię wydajnością i ekonomiką paliwową.
Interfejs kierowcy
W pełni cyfrowy interfejs zapewnia kontrolę i pomaga w wykonywaniu zadań.
I-Shift
Najbardziej inteligentna skrzynia biegów na świecie. Prosta w użytkowaniu, zaopatrzona w oprogramowanie sprzyjające oszczędzaniu paliwa. Oferujemy inspirowaną światem wyścigów samochodowych wersję z podwójnym sprzęgłem – pierwsze tego typu rozwiązanie w samochodzie ciężarowym o dużej ładowności.
Systemy wspomagające pracę kierowcy
Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Nasze nowoczesne systemy pomagają w uniknięciu wypadków na drodze.
Dwa systemy magazynowania energii
Podwójny system magazynowania energii eliminuje ryzyko przestoju następnego ranka, gwarantując wysoki komfort korzystania z pojazdu.
Gotowy do zabudowy
Innowacyjne cechy podwozia pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zabudowy.
I-Save
Najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalające zaoszczędzić aż do 7% spalanego paliwa. Dowiedz się więcej o I-Save.
Aktywny Układ Kierowniczy Volvo
To największa innowacja Volvo Trucks, od czasu wynalezienia hydraulicznego wspomagania. Kieruj bez wysiłku z wyjątkową precyzją.
Podnośnik osi tandem
Nowatorski Podnośnik Osi Tandem wpływa na redukcję zużycia paliwa i promienia skrętu.
Lekkie samochody ciężarowe
Chcesz przewozić cięższe ładunki pojazdem o niższej masie i zwiększyć produktywność? Poznaj lekkie samochody ciężarowe Volvo.
Kabina załogowa
Kabina załogowa pozwala zabrać zespół nawet 9 osób. Zamów pojazd wszechstronnie przygotowany do zabudowy.

promocje VOLVO

sprawdź najnowsze promocje
volvo

Poznaj oferty specjalne Volo Trucks.

GALERIA MULTIMEDIÓW

Zobacz nowe Volvo FM na zdjęciach i filmach.

USŁUGI

LEASING

Nowa Lease to dla Państwa ograniczenie do minimum obowiązków związanych z obsługą pojazdu w okresie trwania umowy.

KONTRAKTY SERWISOWE

Nijhof-Wassink maksymalnie odciąża swoich Klientów. Zapewnia pełną opiekę serwisową pojazdów, aby Klient mógł skupić się na swojej głównej działalności.

SZKOLENIA KIEROWCÓW

Wystarczą małe zmiany nawyków, by zwiększyć wydajność i wyniki firmy. Nasze profesjonalne szkolenia uświadamiają kierowców m.in. jak oszczędzać paliwo, ratować życie oraz efektywnie wykorzystywać możliwości swojego pojazdu.

CZĘŚCI UŻYWANE

Szukają Państwo części zamiennych do swojego pojazdu? Zależy Państwu na najwyższej jakości i profesjonalnej obsłudze? Zapraszamy zatem do naszego Centrum Części Używanych.

wyślij formularz

  imię i nazwisko
  numer telefonu
  adres e-mail
  sprawa w jakiej się kontaktuję
  Oddział
  * Potwierdzam, że akceptuję Politykę prywatności
  Klauzula informacyjna
  1. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest NIJHOF WASSINK Sp. z o.o. lub NOWA LEASE Sp. z o.o. z siedzibą w Kutnie, ul. Holenderska 3, w zależności od tego do, której ze Spółek skierujesz swoje zapytanie.

  2. Przestrzeganie zasad ochrony danych w NIJHOF WASSINK Sp. z o.o. i NOWA LEASE Sp. z o.o. nadzoruje wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez email IOD@nijwa.com.pl

  3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (prawnie uzasadniony interes – udzielenie odpowiedzi na wiadomość), w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego.

  4. Odbiorcami Twoich danych osobowych w zależności od celów przetwarzania mogą być podmioty: z Grupy Volvo na podstawie zawartej umowy powierzenia, zarządzające stroną internetową, a także upoważnione do odbioru danych na podstawie przepisów prawa.

  5. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość, a po tym okresie przez czas, w którym przepisy prawa nakazują przechowanie danych lub przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

  6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługują Ci następujące prawa:
  a) prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu,
  b) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych

  7. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu, o którym mowa w pkt 3.