strona głównavolvo trucksvolvo flszczegóły

VOLVO FL

winny jak gepard. Najlepszy przyjaciel w mieście
Podwozie 4×2 lub 4×4
D5K lub D8K

Lider na każdym terenie

Kompaktowe i przebojowe – Volvo FL na ulicy czuje się jak u siebie. Model z napędem na cztery koła radzi sobie świetnie na żwirze, śniegu i nawierzchniach terenowych. Aerodynamiczna kabina, zdecydowana postawa i specyficzne światła w kształcie litery „V” nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że to model przynależący do rodziny Volvo Trucks.

Wszystko pod ręką

Wnętrze ciężarówki zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie. Przestrzeń, fotel, schowki – wszystko to zostało stworzone z myślą o dobru kierowcy. Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące znajdują się zawsze w zasięgu ręki.

NAPĘDY VOLVO FL

Napędy samochodów ciężarowych Volvo FL spełniają najnowsze wymogi normy Euro 6 – z korzyścią dla środowiska i Twojego portfela. Sprawdź sam.

ZASILANIE PALIWEM ALTERNATYWNYM

Silniki D5K i D8K we wszystkich wariantach są przystosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym (HVO). Wariant silnika D8K320 może być zasilany stuprocentowym biodieslem (B100), zgodnie z proekologicznymi normami emisji spalin Euro 6.

Okres między wymianami oleju

Maksymalnie co 40 000 km lub raz do roku – olej VDS4.

Wymagania dotyczące paliwa

EN590, zawartość siarki maks. 10 ppm.

Przystawka odbioru mocy napędzana od silnika

Przełożenie 1:1. Moment obrotowy 600 Nm (dostępny zarówno w czasie jazdy, jak i podczas postoju).

Wersja dostosowana do zasilania biodieslem

Silnik D5K240 można nabyć w wersji biodiesel (B100), spełniającej normę emisji spalin Euro 6. Przedstawiciel Volvo Trucks udzieli Ci więcej szczegółowych informacji.

WARIANTY KABIN DO VOLVO FL

Zadbaj o przytulność Twojego nowego Volvo. Komfort prowadzenia ciężarówki w dużym stopniu zależy od doboru właściwej kabiny. Poznaj dostępne warianty.

Kabina dzienna

Kabina dzienna zapewnia kierowcy wygodne i ergonomiczne środowisko pracy.
Wysokość wnętrza 1605 mm,
długość 1600 mm,
szerokość 2100 mm.

Kabina komfort

Kabina komfort oferuje dodatkową przestrzeń, którą można wyposażyć w jedną leżankę lub wykorzystywać jako biuro z dodatkowymi schowkami.
Wysokość wnętrza 1605 mm,
długość 2000 mm,
szerokość 2100 mm.

Kabina załogowa

Kabina załogowa oferuje miejsca dla dodatkowych pasażerów, łącznie do 7 osób.
Wysokość wnętrza 1605 mm,
długość 2980 mm,
szerokość 2100 mm.

Dopasowane do miasta

Zaopatrujesz inwestycję w materiały budowlane? Dostarczasz zaopatrzenie dla gastronomii? A może zajmujesz się wywozem śmieci? Uniwersalne podwozie Volvo FL to „zwinna” alternatywa dla ogromnych modeli w stylu Volvo FH. To ciężarowe cudo podoła każdemu miejskiemu wyzwaniu, a wariant z napędem na cztery koła – Volvo FL 4×4, da sobie radę zawsze i wszędzie.

Szybkie i wszechstronne

Podwozie Volvo FL można zamawiać w konfiguracji standardowej lub dostosowanej do sprecyzowanych potrzeb oraz dowolnej zabudowy. Rama podwozia – solidna i wytrzymała, prosta i płaska, znacząco ułatwia zabudowę. Może być wyposażona we wsporniki do mocowania zabudowy, a cały proces przyspieszają Instrukcje Zabudowy Volvo (VBI). W rezultacie otrzymujesz ciągnik siodłowy idealnie dostosowany do potrzeb, w najkrótszym możliwym czasie i po najniższych możliwych kosztach.

Bezobsługowe osie przednie

W ofercie znajduje się szereg bezobsługowych osi przednich, zróżnicowanych pod względem dopuszczalnego nacisku. Ich nośność oscyluje w granicach od 4,0 do 7,1 t. Przednia oś napędowa, stosowana w Volvo FL z napędem na cztery koła, ma nośność 5,6 t.

Szybki, łatwy załadunek

Poziom elektronicznie sterowanego zawieszenia pneumatycznego (ECS) podlega regulacji przy użyciu przełączników na desce rozdzielczej lub w pilocie zdalnego sterowania. Dzięki temu załadunek ciężarówki przebiega bez problemów, niezależnie od wysokości rampy.

Wybierz zawieszenie

Ciężarowe Volvo FL może posiadać zawieszenie pneumatyczne, mechaniczne lub połączenie obydwu wymienionych rodzajów – zależnie od dopuszczalnych nacisków na osie.

Wybierz koła

Dobierz koła spełniające Twoje wymagania. Wybierając silnik D5K, będziesz potrzebował kół o rozmiarze 17,5” lub 19.5”. Przy pojazdach o większej masie całkowitej, napędzanych silnikiem 6-cylindrowym, masz do wyboru warianty 19,5” lub 22,5”.

EBS CZYLI ELEKTRONICZNIE STEROWANY UKŁAD HAMULCOWY

Nowe Volvo FL zostało zaopatrzone w pneumatyczny układ hamulcowy z wentylowanymi tarczami hamulcowymi, zarówno na osi przedniej, jak i tylnej. Jest on sterowany elektronicznie (tzw. system EBS), dzięki czemu zapewnia szybszą reakcją oraz mniejsze zużycie elementów roboczych. Zawiera w sobie ABS i funkcję hamowania mieszanego, która wykorzystuje różne systemy hamulcowe pojazdu celem zapewnienia odpowiedniej równomierności hamowania i minimalizacji zużycia opon oraz hamulców zasadniczych. Rozszerzony pakiet EBS zawiera również funkcję wspomagania przy ruszaniu pod górę.

CECHY NOWEGO VOLVO FL

Volvo udowadnia, że ciągnik siodłowy może być zwrotny i kompaktowy – także z napędem na cztery koła. Dowiedz się, dlaczego nasze Volvo FL jest pojazdem idealnym dla transportu dystrybucyjnego w mieście.

I-Sync
Zautomatyzowany proces zmiany biegów czyni jazdę łatwiejszą i efektowniejszą.
Silniki D5K i D8K
Silniki przystosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym. Wariant D8K320 może być zasilany stuprocentowym biodieslem (B100), zgodnym z normą Euro 6. Zapewniamy okresowe wymiany oleju w naszym serwisie Volvo Trucks.
Reflektory główne
Bardzo jasne, trwałe i bardzo w stylu Volvo – lampy LED w kształcie litery „V” pomagają Ci widzieć i być widzianym.
Wejście do kabiny
Nisko położone i idealnie usytuowane stopnie wejściowe zapewniają bezpieczeństwo i zmniejszają Twój wysiłek podczas wchodzenia i wychodzenia z kabiny.
Bezpieczna Kabina Volvo
Dodatkowe wzmocnienia, udoskonalone fotele i lepsza widoczność we wszystkich kierunkach potwierdzają, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Schowki
Ogrom miejsca na rzeczy Twoje i Twoich bliskich.
Przystawki odbioru mocy
Dobre jakościowo, wydajne, lekkie przystawki odbioru mocy efektownie napędzą urządzenia przeładunkowe.
Volvo FL 4x4
Volvo FL 4x4 jest tak samo zwrotne i proste w prowadzeniu, jak wariant 4x2. Posiada jednak dodatkowe atuty, do których należą lepsze własności trakcyjne i większy prześwit, co pozwala jeździć po każdej drodze, w każdych warunkach.

GALERIA MULTIMEDIÓW

Zobacz nową serię Volvo FL na zdjęciach i filmach.

USŁUGI

LEASING

Nowa Lease to dla Państwa ograniczenie do minimum obowiązków związanych z obsługą pojazdu w okresie trwania umowy.

KONTRAKTY SERWISOWE

Nijhof-Wassink maksymalnie odciąża swoich Klientów. Zapewnia pełną opiekę serwisową pojazdów, aby Klient mógł skupić się na swojej głównej działalności.

SZKOLENIA KIEROWCÓW

Wystarczą małe zmiany nawyków, by zwiększyć wydajność i wyniki firmy. Nasze profesjonalne szkolenia uświadamiają kierowców m.in. jak oszczędzać paliwo, ratować życie oraz efektywnie wykorzystywać możliwości swojego pojazdu.

CZĘŚCI UŻYWANE

Szukają Państwo części zamiennych do swojego pojazdu? Zależy Państwu na najwyższej jakości i profesjonalnej obsłudze? Zapraszamy zatem do naszego Centrum Części Używanych.