strona głównavolvo trucksvolvo fh16

Nowe VOLVO FH16

Najwyższa moc i komfort

Zadzwoń teraz
Karski
×
Karski
VOLVO
24 35 70 534
Nowa Wieś
×
Nowa Wieś Wielka
24 35 70 231
Rzgów
×
Rzgów
24 35 70 430
Tarnowo Podgórne
×
Tarnowo Podgórne
24 35 70 332

Ważna informacja o nowych modelach

Światowy przemysł ciężarówek i jego dostawcy ograniczyli swoją działalność. Powodem tego są środki podjęte przez kraje w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W rezultacie sprzedaż nowych modeli ciężarówek Volvo Trucks (Volvo FH, FH16, FM i FMX) została przesunięta na wrzesień. Chcesz otrzymywać na bieżąco informacje o premierze? Zapisz się do naszego newslettera!

Niezawodne narzędzie pracy

Spędzając życie w trasie potrzebujesz najlepszych rozwiązań. Volvo FH16 gwarantuje moc potrzebną do efektywnej pracy i zapewnia komfort, dzięki któremu praca jest mniej męcząca. Nowe Volvo FH16 nawiązuje do poprzedników, którzy zasłużyli już na status ikony branżowej, dodatkowo wchodząc jeszcze poziom wyżej stając się lepszym niż kiedykolwiek wcześniej. Pojazd ten poradzi sobie nawet z zestawami drogowymi o masie do 325 ton.

Jesteś zainteresowany zakupem Volvo FH16? Skontaktuj się z jednym z moich kolegów. Przygotuje on ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Marcin Michalski
Dyrektor Sprzedaży

poznaj nowe volvo fh16

Lepsze osiągi i bardziej aerodynamiczna sylwetka

Krawędzi kabiny Volvo FH16 zostały zaokrąglone, zmniejszono również szczeliny między dolnym i górnym pasem przednim. Wszystko po to, aby poprawić aerodynamikę i osiągi. Nowa krata wlotu powietrza Volvo FH16 zyskała srebrne wykończenie, podkreślające wyjątkowość pojazdu.

Nowe reflektory przednie

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy w nowym Volvo FH16 jest konstrukcja reflektorów nadająca mu kultowy charakter. Charakterystyczne linie reflektorów łączą się z kształtem kabiny, przebiegają wokół przedniego narożnika i rozciągają się do tyłu, na boki kabiny. Na reflektorach znajduje się czarny motyw Volvo FH16. Nowe Volvo FH16 budzi respekt i na każdym kroku pokazuje, jest jednym z najmocniejszych samochodów na świecie — od teraz jeszcze doskonalszym. Nowe reflektory występują w trzech różnych wersjach. Poza niewątpliwymi aspektami wizualnymi oferują także wiele funkcji ułatwiającym życie w trasie.

UKŁAD NAPĘDOWY

Ogromna moc – aż do 750 KM i wysoki moment obrotowy czekają tylko na Twoje rozkazy. Pomimo gigantycznych możliwości, Volvo FH16 pozostaje zwinne i delikatne, nawet transportując ciężkie ładunki w trudnych warunkach. Układy napędowe Volvo FH16 to nie tylko wielka moc, ale również odpowiednia ekonomika paliwowa. Skrzynia biegów I-Shift zapewnia idealne zsynchronizowanie wszystkich zmian biegów — automatycznie. Właśnie w ten sposób technologia pracuje dla rentowności Twojej firmy.

Silniki

Sercem układów napędowych Volvo FH16 jest gama silników D16 step D, oferujących moc 550 KM, 650 KM lub 750 KM. Zapewniają one do 3550 Nm czystego momentu obrotowego.

Właściwości jezdne

Niezależnie jaką moc silnika wybierzesz, możesz korzystać z imponującego momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika — krzywa momentu obrotowego jest naprawdę płaska. Pokonywanie podjazdów nie wymaga redukcji biegu, zapewniając komfort i niewielkie zużycie paliwa.

I-Shift

I-Shift to seria zautomatyzowanych skrzyń biegów, stworzonych dla ułatwienia jazdy, a także zwiększenia jej bezpieczeństwa i komfortu. Każda zmiana biegów wykonywana jest w najodpowiedniejszym momencie, a wszystko dzieje się automatycznie. Dostępne pakiety oprogramowania pozwalają precyzyjnie dostosować I-Shift do Twoich potrzeb. Możliwe jest także zamówienie skrzyni biegów I-Shift z biegami pełzającymi w celu poprawienia ruszania pojazdu z miejsca w trudnych warunkach bez pogorszenia ekonomiki paliwowej. Opcja ultraniskich biegów pełzających i multiplikatora biegów wstecznych daje możliwość jazdy z prędkością 0,5–2 km/h, pozostawiając w Twoich rękach pełną kontrolę nad momentem obrotowym silnika.

KABINY DO VOLVO FH16

Niezależnie, czy zamierzasz spać w kabinie nowego Volvo FH16, czy potrzebujesz komfortowej kabiny o dużej przestrzeni, znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie spośród 5 dostępnych modeli.

KABINA GLOBETROTTER XL

Wysokość wnętrza 220 cm (211 cm*), 1 lub 2 leżanki, mnóstwo miejsca w schowkach.

KABINA GLOBETROTTER

Wysokość wnętrza 205 cm (196 cm*), 1 lub 2 leżanki, duża ilość miejsca w schowkach.

KABINA SYPIALNA

Wysokość wnętrza 171 cm (162 cm*), 1 leżanka.

KABINA SYPIALNA Z OBNIŻONYM DACHEM

Wysokość wnętrza 147 cm (138 cm*), 1 leżanka.

KABINA GLOBETROTTER XXL

Wysokość wnętrza 220 cm, 211cm*), 1 lub 2 leżanki.
* – wysokość od pokrywy tunelu silnika

PODWOZIE

Prowadzona przez Ciebie działalność wymaga pojazdu z podwoziem zbudowanym zgodnie z Twoimi potrzebami. Dostosujemy podwozie Twojego Volvo FH16 tak, aby umożliwić Ci skuteczne prowadzenie działalności, wykorzystując przy tym komponenty i systemy z gwarancją wieloletniego niezawodnego działania. Temu sprzętowi możesz zaufać.
Nowe Volvo FH16 to precyzyjne narzędzie na drodze. Masz możliwość zamówienia go z pełnym zawieszeniem pneumatycznym, które sprawdzi się zarówno w transporcie długodystansowym, jak i na placu budowy. Twoją pracę ułatwi z kolei Aktywny Układ Kierowniczy Volvo.
Na Twoje zlecenie zbudujemy Volvo FH16 gotowe do transportu ekstremalnych obciążeń w trudnych warunkach lub pokonywania długich tras w szybkim tempie. W obu tych przypadkach możliwe jest wykorzystanie tej samej koncepcji podwozia. Nowego Volvo FH16 dostosujesz do niemal każdego zastosowania wymagającego dużej mocy i znakomitych właściwości jezdnych.

Podnośnik Osi Tandem

Wykorzystuj podnośnik osi tylko wtedy, gdy naprawdę jest Ci potrzebny. Umożliwia on odłączenie i podniesienie ostatniej osi napędowej podczas rozładunku. Dzięki temu znacznie maleje promień skrętu, opony zużywają się wolniej, a oszczędności paliwa rosną.

Pięć osi — prosto z fabryki

Przewozisz ciężkie ładunki? Postaw na pięcioosiowy samochód ciężarowy dostarczany do Twojej firmy bezpośrednio z fabryki. Dzięki temu szybciej odbierzesz swój pojazd i ograniczysz koszty modyfikacji. Takie rozwiązanie pozwoli Ci otrzymać od razu samochód ciężarowy wraz z pełną homologacją, a także pełną gwarancją i obsługą serwisową Volvo, które w dłuższym czasie przełożą się na niższe koszty eksploatacji.

Opcje ułatwiające szybką zabudowę

Bogata oferta opcji wyposażenia Volvo FH16 umożliwia łatwe i szybkie przygotowanie pojazdu pod dowolny rodzaj zabudowy. Dzięki Przyłączu elektrycznemu łatwo podłączysz zabudowę do układu elektrycznego pojazdu, podczas gdy portal Volvo Bodybuilder Instructions (VBI) zapewnia dostęp online do wszystkich potrzebnych rysunków technicznych i schematów elektrycznych. Wszystko po to, by jak najlepiej dopasować Volvo FH16 do celów Twojej działalności.

38-tonowa oś zespolona

Wzmocniona oś zespolona o nośności do 38 ton to trwałe rozwiązanie, by zmaksymaliwać produktywność dzięki możliwości przewożenia większych ładunków.

Ciaśniejsze skręty i mniejsze zużycie

Zwiększona zwinność dzięki sterowanym skrętnym osiom wleczonym i osiom pchanym. Ich kąty skrętu są większe nawet o 7 stopni, co zapewnia lepszą zwrotność i ogranicza zużycie opon.

CECHY NOWEGO VOLVO FH16

Sprawdź, dlaczego Volvo FH zyskało miano najlepszego długodystansowego samochodu ciężarowego. To pojazd pełen innowacji, który zaskoczy Cię wydajnością i ekonomiką paliwową.
Interfejs kierowcy

Zupełnie nowy i w pełni cyfrowy interfejs zapewnia kontrolę i pomaga w wykonywaniu zadań.

I-SEE

Inteligentny tempomat czyta topografię terenu, po którym chcesz się poruszać. Najnowszy dodatek do oprogramowania I-Shift pozwala zaoszczędzić nawet 5% paliwa.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo
To największa innowacja Volvo Trucks, od czasu wynalezienia hydraulicznego wspomagania. Kieruj bez wysiłku z wyjątkową precyzją.
Podnośnik osi tandem
Wykorzystuj dodatkowy napęd wyłącznie w razie konieczności. Przez resztę czasu ciesz się niższym zużyciem paliwa i mniejszym promieniem skrętu.
Dwa systemy magazynowania energii
Podwójny system magazynowania energii eliminuje ryzyko przestoju następnego ranka, gwarantując wysoki komfort korzystania z pojazdu.
I-Shift
Najbardziej inteligentna skrzynia biegów na świecie. Prosta w użytkowaniu, zaopatrzona w oprogramowanie sprzyjające oszczędzaniu paliwa. Oferujemy inspirowaną światem wyścigów samochodowych wersję z podwójnym sprzęgłem – pierwsze tego typu rozwiązanie w samochodzie ciężarowym o dużej ładowności.
Systemy wspomagające pracę kierowcy
Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Nasze nowoczesne systemy pomagają w uniknięciu wypadków na drodze.
Gotowy do zabudowy
Innowacyjne cechy podwozia pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zabudowy.

promocje VOLVO

sprawdź najnowsze promocje
volvo

Poznaj oferty specjalne Volo Trucks.

GALERIA MULTIMEDIÓW

Zobacz nowe Volvo FH16 na zdjęciach i filmach.

USŁUGI

LEASING

Nowa Lease to dla Państwa ograniczenie do minimum obowiązków związanych z obsługą pojazdu w okresie trwania umowy.

KONTRAKTY SERWISOWE

Nijhof-Wassink maksymalnie odciąża swoich Klientów. Zapewnia pełną opiekę serwisową pojazdów, aby Klient mógł skupić się na swojej głównej działalności.

SZKOLENIA KIEROWCÓW

Wystarczą małe zmiany nawyków, by zwiększyć wydajność i wyniki firmy. Nasze profesjonalne szkolenia uświadamiają kierowców m.in. jak oszczędzać paliwo, ratować życie oraz efektywnie wykorzystywać możliwości swojego pojazdu.

CZĘŚCI UŻYWANE

Szukają Państwo części zamiennych do swojego pojazdu? Zależy Państwu na najwyższej jakości i profesjonalnej obsłudze? Zapraszamy zatem do naszego Centrum Części Używanych.

wyślij formularz

  imię i nazwisko
  numer telefonu
  adres e-mail
  sprawa w jakiej się kontaktuję
  Oddział
  * Potwierdzam, że akceptuję Politykę prywatności
  Klauzula informacyjna
  1. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest NIJHOF WASSINK Sp. z o.o. lub NOWA LEASE Sp. z o.o. z siedzibą w Kutnie, ul. Holenderska 3, w zależności od tego do, której ze Spółek skierujesz swoje zapytanie.

  2. Przestrzeganie zasad ochrony danych w NIJHOF WASSINK Sp. z o.o. i NOWA LEASE Sp. z o.o. nadzoruje wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez email IOD@nijwa.com.pl

  3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (prawnie uzasadniony interes – udzielenie odpowiedzi na wiadomość), w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego.

  4. Odbiorcami Twoich danych osobowych w zależności od celów przetwarzania mogą być podmioty: z Grupy Volvo na podstawie zawartej umowy powierzenia, zarządzające stroną internetową, a także upoważnione do odbioru danych na podstawie przepisów prawa.

  5. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość, a po tym okresie przez czas, w którym przepisy prawa nakazują przechowanie danych lub przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

  6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługują Ci następujące prawa:
  a) prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu,
  b) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych

  7. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu, o którym mowa w pkt 3.