strona głównavolvo trucksvolvo feszczegóły

VOLVO FE

Ciężarowy fachowiec w każdym biznesie. Mistrz rentowności.
4×2 (ciągnik) 4×2, 6×2 lub 6×4 (podwozie)
D8K (250, 280 lub 320 km)

Gość na salonach

Wszystko we wnętrzu nowego Volvo FE ma związek z bezpieczeństwem i komfortem. Przestrzeń, fotel, schowki – cały układ wnętrz został zaprojektowany z myślą o Tobie. Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące znajdują się zawsze w zasięgu ręki.

Komfort bezpieczeństwa

Wszystko we wnętrzu nowego Volvo FE ma związek z bezpieczeństwem i komfortem. Przestrzeń, fotel, schowki – cały układ wnętrz został zaprojektowany z myślą o Tobie. Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące znajdują się zawsze w zasięgu ręki.

NAPĘDY DO VOLVO FE

Oferujemy ciężarowe Volvo FE zgodne z normą Euro 6 w zakresie emisji spalin. Poznaj szczegóły oferty.

Gotowe na paliwa alternatywne

Poziomy mocy silnika D8K są dostosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym (HVO). Wariant silnika D8K320 przystosowany jest do zasilania stuprocentowym paliwem biodiesel (B100) – spełniający aktualną normę Euro 6. To doskonała opcja, jeżeli chcesz ulżyć środowisku naturalnemu i sam korzystać z dostępnych na rynku ulg.

Okres między wymianami oleju

Maksymalnie co 100 000 km lub raz do roku (transport długodystansowy) – olej VDS4, maksymalnie co 75 000 lub raz do roku (transport dystrybucyjny) – olej VDS4.

Wymagania dotyczące paliwa

EN590, zawartość siarki maks. 10 ppm.

Przystawka odbioru mocy napędzana od silnika

Przełożenie 1:1. Moment obrotowy 600 Nm (dostępny w trakcie czasie jazdy oraz podczas postojów).

Wersja dostosowana do zasilania biodieslem

Silnik D8K320 jest również dostępny w wersji biodiesel (B100), spełniającej normę emisji spalin Euro 6. Informacje o okresach międzyobsługowych uzyskasz, nawiązując kontakt z dealerem Volvo Trucks.

KABINY DO CIĄGNIKÓW SIODŁOWYCH VOLVO FE

Komfort użytkowania ciągnika siodłowego zależy w dużym stopniu od jego kabiny. Oto warianty kabin dla Volvo FE. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Kabina dzienna

Wysokość wnętrza 1605 mm,

długość 1600 mm,

szerokość 2300 mm.

Kabina komfort

Wysokość wnętrza 1605 mm,

długość 2000 mm,

szerokość 2300 mm.

Kabina sypialna

Wysokość wnętrza 1605 mm,

długość 2200 mm,

szerokość 2300 mm.

Kabina Low Entry

Wysokość wnętrza 1605 mm,

długość 2200 mm,

szerokość 2300 mm.

Ramy sukcesu

Projektantom ciągnika siodłowego Volvo FE przyświecał jeden cel – stworzyć uniwersalne podwozie, przystosowane do niemal każdego zadania transportowego. Rezultatem jest konstrukcja, która mimo lekkość jest w stanie sprostać największym obciążeniom.

Sztywne, ale elastyczne

Podwozie Volvo FE może być dostosowane do standardów technicznych większości zabudów. Solidne, sztywne, prostokątne i płaskie, ułatwia montaż zabudowy i nadaje się do najbardziej wymagających zastosowań. Udoskonalona konfiguracja podwozia pojazdów zgodnych z Euro 6 oznacza, że wszechstronność zastosowań Volvo FE w żaden sposób nie ucierpiała z powodu bardziej rygorystycznej normy emisji spalin.

Krótszy czas dostawy pojazdu z firmy zabudowującej

Od razu w momencie zamówienia Volvo FE, firma zabudowująca otrzymuje dostęp do jego danych za pośrednictwem portalu VBI (Volvo Bodybuilder Instructions). Dysponując szczegółową specyfikacją i rysunkami 3D ciężarówki, może rozpocząć produkcję zabudowy, zanim pojazd zjedzie z taśm fabrycznych. Dzięki temu kompletny pojazd może być dostarczony szybciej i po niższych kosztach.

Szybki, łatwy załadunek

Poziom elektronicznie sterowanego zawieszenia pneumatycznego (ECS) może podlegać regulacji przy pomocy przełączników umieszczonych na desce rozdzielczej lub w pilocie zdalnego sterowania. W rezultacie, załadunek przebiega szybko i sprawnie, niezależenie od wysokości rampy.

Nowoczesne zawieszenie

Możesz zdecydować się na jeden z kilku typów zawieszeń kabiny – mechaniczne ze sprężynami śrubowymi i amortyzatorami z przodu i z tyłu oraz w pełni pneumatyczne.

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy (EBS)

Volvo FE jest zaopatrzone w pneumatyczny układ hamulcowy, z wentylowanymi tarczami hamulcowymi na osi przedniej i tylnej. Jest to układ sterowany elektronicznie (EBS; Electronically Controlled Brake System), wskutek czego zapewnia szybką reakcję i mniejsze zużycie elementów roboczych. Zawiera w sobie ABS i funkcję hamowania mieszanego, która bazuje na różnych systemach hamulcowych pojazdu celem zapewnienia większej równomierności hamowania, minimalizacji zużycia opon i hamulców zasadniczych. Rozszerzony pakiet EBS zawiera także funkcję wspomagania przy ruszaniu pod górę. W układ EBS jest zaopatrzony również model Volvo FL.

CECHY NOWEGO VOLVO FE

Samochód do dostaw mrożonej żywności, betonomieszarka, śmieciarka – nowe Volvo pomoże Ci w wielu biznesach. Solidność konstrukcji i wsparcie serwisu Volvo Trucks sprawi, że Twój pojazd ciężarowy będzie stanowił wsparcie floty na lata. Poznaj cechy, dzięki którym model FE jest naszym najbardziej wszechstronnym samochodem ciężarowym.

Bezpieczna kabina Volvo
Bezpieczeństwo Twoje – i wszystkich innych – jest naturalną cechą kabiny. Poznaj przeprojektowane elementy bezpieczeństwa.
I-Shift
Ta inteligentna skrzynia biegów umożliwia podróżowanie z dużą oszczędnością paliwa.
Schowki
Mnóstwo miejsca na Twoje rzeczy. I nie tylko.
Instrukcje zabudowy Volvo
Specyfikacje, rysunki i arkusze danych technicznych. Krótko mówiąc wszystko, czego potrzebuje firma zabudowująca.
Wejście do kabiny
Zaprojektowane z myślą o Twoim bezpieczeństwie i komforcie.
Silnik Volvo D8K
Spisuje się doskonale w każdej sytuacji. Jest ekonomiczny, mocny i spełnia normę emisji spalin Euro 6.
Reflektory główne
Nowoczesne lampy LED i wielofunkcyjne oświetlenie w znaczącym sposób zwiększają pole widzenia wokół pojazdu.
Przystawki odbioru mocy
Wysokiej jakości, wydajne, lekkie przystawki odbioru mocy napędzą Twoje urządzenia przeładunkowe.

GALERIA MULTIMEDIÓW

Zobacz nową serię Volvo FH na zdjęciach i filmach.

USŁUGI

LEASING

Nowa Lease to dla Państwa ograniczenie do minimum obowiązków związanych z obsługą pojazdu w okresie trwania umowy.

KONTRAKTY SERWISOWE

Nijhof-Wassink maksymalnie odciąża swoich Klientów. Zapewnia pełną opiekę serwisową pojazdów, aby Klient mógł skupić się na swojej głównej działalności.

SZKOLENIA KIEROWCÓW

Wystarczą małe zmiany nawyków, by zwiększyć wydajność i wyniki firmy. Nasze profesjonalne szkolenia uświadamiają kierowców m.in. jak oszczędzać paliwo, ratować życie oraz efektywnie wykorzystywać możliwości swojego pojazdu.

CZĘŚCI UŻYWANE

Szukają Państwo części zamiennych do swojego pojazdu? Zależy Państwu na najwyższej jakości i profesjonalnej obsłudze? Zapraszamy zatem do naszego Centrum Części Używanych.