Najwyższa kabina sypialna z dodatkowym przedłużeniem – Globetrotter XXL wraca po 5 latach do oferty Volvo. Będzie w nią można wyposażyć modele FH oraz FH16. Kabina została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu komfortu kierowcy zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym.

Tym, co wyróżnia nową kabinę już na pierwszy rzut oka jest wysokość jej wnętrza – wynosi ona 220 cm (211 cm od pokrywy tunelu silnika). Dbałość o komfort i bezpieczeństwo kierowcy to nadrzędna wartość, jaka przyświecała wprowadzeniu tego rozwiązania do oferty.

Leżanka dolna została wydłużona o 130 mm i poszerzona o 250 mm, zapewniając wyższy poziom wypoczynku. Przestrzeń kabiny zwiększyła się o 600 litrów, stwarzając dodatkowe miejsce na schowki. Duża szyba przednia, duże lusterka wsteczne, lusterko przednie i lusterko rampowe po stronie pasażera to elementy, które wpływają na zwiększenie widoczności kierowcy.

Aerodynamiczny kształt kabiny Globetrotter XXL zwiększa rentowność transportu, przyczyniając się do oszczędności paliwa spalanego na trasie. Jednocześnie kabina ta jest jedynie o 145 kilogramów cięższa od dobrze znanego modelu Globetrotter XL.

Volvo FH XXL pojawi się już niedługo w ofercie Nijhof-Wassink. Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami w celu uzyskania kompletnych informacji.