Po polskich drogach jeździ obecnie wiele samochodów ciężarowych, ale to właśnie Volvo FH zasługuje na miano prawdziwego króla. Już sama konstrukcja samochodu ciężarowego, bogata w śmiałe i wyraziste linie oraz opływowe kształty, kojarzy się z elegancją i komfortem jazdy. Volvo FH nie jest zwykłą ciężarówką. Przeczytajcie nasz artykuł, a dowiecie się, na jakiś podstawie wysunęliśmy tak śmiałe wnioski.

Kabina, jak komnata

Omawianie zalet Volvo FH najlepiej rozpocząć od centrum dowodzenia, czyli kabiny, która uważana jest za jedną z najbardziej przestronnych na rynku – zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę inne samochody ciężarowe. Pionowe prowadzenie przednich słupków, odpowiednie podniesienie dachu i wykorzystanie niskiego tunelu silnika, to tylko niektóre elementy, które sprawiają, że kierowca może poczuć się w kabinie Volvo FH, jak król w swojej najlepszej komnacie. Ponadto, w jej wnętrzu znajdują się liczne schowki oraz szereg innych udogodnień wpływających na doskonałą organizację wnętrza.

Leżanka, jak najlepsze łoże

Wnętrze Volvo FH wyposażone zostało w wygodną i ergonomiczną leżankę. To właśnie na niej kierowca, po ciężkim dniu w trasie, może odpocząć i zregenerować siły przed kolejnym wyjazdem. Niekwestionowaną zaletą leżanki jest również to, że można ją rozsunąć do szerokości 900 mm. Gwarantujemy, że w takich warunkach nawet najbardziej wybredny człowiek będzie czuł się swobodnie i komfortowo.

Fotel, jak tron!

Fotel, który znajduje się w Volvo FX, porównać można do tronu i proszę nam wierzyć, że to stwierdzenie nie jest żadną przesadą. Duży zakres regulacji (24 cm dla ustawienia wzdłużnego i 10 cm dla ustawienia pionowego), idealnie wyprofilowany kształt oraz wygodne siedzisko, to tylko niektóre jego zalety.

Części do Volvo FH

Kolejną zaletą Volvo FH jest również łatwa dostępność części zamiennych – zarówno nowych, jak i używanych. Właściciele flot samochodowych bez problemu znajdą na rynku interesujące ich modele, co jest szczególnie ważne dla zachowania ciągłości ekspedycji.