strona głównavolvo fh i-save

OSZCZĘDZAJ do 7%
CENNEGO PALIWA

Poznaj Volvo FH z technologią I-Save

W sytuacji, gdy ceny paliw wciąż rosną, kluczem do utrzymania zysków jest ograniczenie ich spalania. Właśnie dlatego oferujemy najnowsze Volvo FH I-Save. Pojazdy te wyposażone są w najnowszy silnik D13TC, który oferuje wyższy o 300 Nm moment obrotowy przy niskich obrotach. Dzięki temu zwiększa średnią prędkość, nie zwiększając zużycia paliwa.

Nowe Volvo FH I-Save pozwala obniżyć koszty paliwa aż o 7%*. Co najważniejsze, odbywa się to bez utraty wydajności i komfortu jazdy. Oszczędności możliwe są dzięki połączeniu silnika D13TC z pakietem paliwowym, wyposażonym w ulepszone I-See i I-Shift dostosowanymi specjalnie do transportu międzynarodowego.

* Silnik D13TC Euro 6 Step D z pakietem paliwowym do transportu długodystansowego (I-Save) w porównaniu z silnikami generacji Step C. Rzeczywista oszczędność paliwa jest różna i zależy od wielu czynników, na przykład użycia tempomatu, topografii, doświadczenia kierowcy i warunków atmosferycznych.

ZWIĘKSZONY MOMENT
OBROTOWY - WYŻSZA
WYDAJNOŚĆ
Volvo FH I-Save dostępne jest w dwóch wersjach silnikowych – 460 KM oraz 500 KM. Posiadają one tłoki z opatentowanym, falistym wnętrzem, które zwiększają wydajność silnika. Zapewnia to optymalne wykorzystanie każdej kropli paliwa. Dzięki generowaniu wyższego momentu obrotowego przy niskich obrotach niż klasyczne silniki Step D, są to idealne pojazdy do pokonywania górzystych tras. Dodatkowo, udoskonalona funkcja I-See oparta na mapach pomaga jeszcze lepiej pokonywać wzniesienia.
JAK TO DZIAŁA? NOWY SILNIK D13TC
JEDŹ DALEJ, OSZCZĘDZAJ WIĘCEJ

Silnik D13TC to trzynastolitrowa jednostka wyposażona w dwie turbosprężarki, dzięki czemu generuje większą moc przy mniejszym spalaniu paliwa. Wykorzystanie silnika Turbo Compound zmniejsza również zapotrzebowanie na AdBlue, co dodatkowo wpływa na niższy koszt całkowity paliwa. Twoje pojazdy przemierzają powyżej 120 tysięcy kilometrów rocznie? Volvo FH I-Save jest właśnie dla Ciebie! Im dalsza trasa, tym większe oszczędności dla Twojej firmy.

ZAPROJEKTOWANY,
BY OSZCZĘDZAĆ

Jednak silnik to nie jedyna nowość w Volvo FH I-Save. To również skrzynia biegów I-Shift zoptymalizowana pod kątem pokonywania długich tras. W pojeździe zastosowano również tempomat I-Cruise z funkcją I-Roll czuwający nad bezpiecznym i komfortowym przejazdem. W Volvo FH I-Save zamontowana została również zmodyfikowana oś tylna. Zaprojektowano ją w taki sposób, by dodatkowo wspomóc ekonomikę paliwową. Przekonaj się już dziś, ile możesz zaoszczędzić dzięki Volvo FH I-Save. Zarezerwuj pojazd testowy i wybierz się na jazdę próbną!

POZNAJ historie
naszych klientów
POJAZD TESTOWY –
ZAREZERWUJ JAZDY