Nie ulega wątpliwości, że wydobywające się z silników spalinowych substancje, są poważnym zagrożeniem nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również naszego zdrowia. Poziom zanieczyszczeń w wielu europejskich miastach znacznie przekracza dopuszczalne normy. Mając to na uwadze nie powinien dziwić fakt, że poszukiwane są coraz to nowsze sposoby ograniczenia emisji spalin.

Słowem wstępu

Za główny czynnik, powodujący postępującą degradację środowiska, uważane są samochody ciężarowe. Floty nieustannie się rozrastają, a co za tym idzie, problem zanieczyszczeń jest z roku na rok coraz bardziej odczuwalny. W ramach polityki proekologicznej Unia Europejska wprowadziła tzw. Normy Emisji Spalin Euro.

Euro 6 – jak to się zaczęło?

Od przeszło czterech lat, czyli od roku 2014, samochody ciężarowe, które poruszają się po terenie UE zobowiązane są do spełniania kryteriów normy Euro 6. Wpływ na taki stan rzeczy ma gwałtowny i nieustający rozwój motoryzacji, który odbija się negatywnie na środowisku naturalnym. Trzeba bowiem pamiętać, że transport stanowi obecnie jeden z najważniejszych filarów gospodarki wszystkich państw, a liczba samochodów ciężarowych rośnie z roku na rok. W celu zredukowania ilości wytwarzanych spalin UE wprowadziła Europejski Standard Emisji Spalin. Pierwsze jego założenia zaczęły być wdrażane już w roku 1992, ale wtedy obowiązywały wyłącznie samochody osobowe i lekkie ciężarówki.

Silniki Euro 5 i Euro 6 w sklepie Volvo-uzywane.pl

Najogólniej rzecz ujmując, silniki Euro 5 i silniki Euro 6 to urządzenia, które spełniają kryteria norm Euro 5 i Euro 6. Obecnie na rynku znaleźć można ich szeroki wybór – zarówno na rynku pierwotnym, jak również rynku wtórnym. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo używane silniki Euro 5 i 6, przeznaczone do Volvo FH. Najwyższa jakość produktów, wysoka orientacja na klienta i atrakcyjne ceny – to tylko niektóre aspekty przemawiające za wyborem naszej firmy. Nie czekajcie i sprawdźcie sami, dlaczego warto nam zaufać!