Co sprawia, że Renault Maxity jest samochodem dystrybucyjnym sprawdzającym się w mieście? Przede wszystkim można nim jeździć po wąskich ulicach, dzięki czemu może on docierać również do małych, osiedlowych sklepów.

Wygodny na zakrętach

Ten 3,5 tonowy pojazd posiada wygodną kabinę oraz napęd na tylne koła. Dostępne są w nim dwa rodzaje kabin – standardowa dwudrzwiowa, którą można odchylać jak w przypadku ciężkich ciężarówek, a także czterodrzwiowa kabina dla załogi. Można je regulować pod kątem nachylenia. W czasie zakupu można wybierać spośród trzech różnych rozstawów osi 2500 mm, 2900 mm lub 3400 mm. Dlaczego jeszcze Renault Maxity sprawdzi się w mieście? Jest o aż 500 mm krótszy od konkurencji, a jednocześnie skrzynia ładunkowa nie została pomniejszona. Będzie wygodny na zakrętach, których w mieście nie sposób uniknąć. Łatwa manewrowość zachodzi tutaj dzięki promieniowi skrętu wynoszącemu 9,6 metra. Jeśli chodzi o załadunek, to wynosi on aż 1820 kg. 

Standardowe funkcje Maxity, które sprawdzają się w mieście

W standardowych funkcjach samochód ten został wyposażony w Easy Hill Start, który ułatwia kierowcy zjeżdżanie z góry. W ramach standardów Maxity został wyposażony również elektroniczny rozdział siły hamowania, czyli EBD. Wszystkie z trzech modeli tego samochodu wyposażone zostały w poduszki powietrzne, elektryczne szyby i zdalny zamek.

Komfortowa kabina

Wszystkie trzy wersje samochodu doskonale radzą sobie z pochyłościami, a także z mokrą nawierzchnią. Przebywanie w kabinie jest komfortowe, bo jest w niej cicho, ale nie tylko z tego względu. Komfort jazdy polepsza również dwa zamykane pojemniki na desce rozdzielczej i głęboka środkowa półka z uchwytem na kubek.