Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii samochód ciężarowy Volvo FM może być wykorzystywany zarówno do transportu długodystansowego, regionalnego, jak również dystrybucyjnego. Ich największą zaletą jest to, że można je swobodnie dostosować niemal do każdego zadania o charakterze transportowym. Podpowiadamy, jakie są największe zalety Volvo FM. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Niskie koszty eksploatacji

Warto już na samym początku zaznaczyć, że niezależnie od tego, jak wyposażymy Volvo FM i do jakiej pracy zdecydujemy się je wykorzystać, to dzięki wysokiej niezawodności zagwarantuje nam ono niskie koszty eksploatacji. Auto pomoże zwiększyć wydajność pracy,  dzięki czemu wpłynie korzystnie na kondycję firmy.

Oszczędny silnik

Znajdujący się w Volvo FM silnik został zaprojektowany w taki sposób, aby gwarantować jak najmniejsze zużycie paliwa, przy zachowaniu odpowiednich osiągów. Dodatkowo jest on przyjazny środowisku naturalnemu i stosunkowo cichy. Dzięki nowemu zamocowaniu zminimalizowane zostały wibracje silnika.

Doskonała ekonomia osi

W Volvo Fm została zwiększona nośność osi, dzięki czemu auto jest wyjątkowo wytrzymałe i dostosowane do trudnych warunków drogowych. Dostępność różnych wysokości podwozia i wariantów konfiguracji wytrzymałych osi, daje gwarancję tworzenia optymalnych konfiguracji.

Zawieszenie

Trzeba zaznaczyć, że zawieszenie w Volvo FM zostało zaprojektowane od podstaw, tak aby zrównać jego właściwości jezdne z tym, co oferuje Volvo FH. Ogromnej poprawie uległy więc precyzja kierowania i stateczność kierunkowa. Co jest szczególnie istotne dla pojazdów użytkowanych w dystrybucji.

Aktywny układ kierowniczy

Wykorzystanie aktywnego układu kierowniczego zrewolucjonizowało sposób, w jaki prowadzi się pojazd. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dzięki niemu auto zachowuje  stabilność, nawet przy stosunkowo dużych prędkościach. Warto także powiedzieć, że aktywny układ kierowniczy zwiększył siłę wspomagania aż o 85%, a co za tym idzie odciążył szyję, plecy i barki kierowcy.