Ciężarówka to miejsce pracy zawodowego kierowcy, który spędza w niej wiele godzin, a nierzadko również dni. Mając to na uwadze, należy pamiętać, że takie auto powinno być możliwie jak najlepiej przystosowane do długich tras. Dzięki temu kierowca będzie mógł podróżować nie tylko w sposób komfortowy, ale i bezawaryjny. Podpowiadamy, jakimi cechami powinno charakteryzować się idealne auto ciężarowe. Zapraszamy do uważnej lektury.

Zadbaj o wygodę

Właściciel firmy spedycyjnej powinien zapewnić swoim pracownikom komfortowe i proste w obsłudze auto. Pomimo, że aktualnie obowiązujące przepisy określają w sposób jasny i klarowny, jak długie przerwy mają nastąpić w trakcie jazdy, to jednak nie zmienia to faktu, że kierowca spędza w kabinie przeważającą część dnia, a nierzadko również nocy. Mając to na uwadze, należy zadbać, aby w ciężarówce czuł się, jak we własnym domu – bezpiecznie i komfortowo. Pomaga w tym m.in. wygodny fotel i – w przypadku dłuższych tras – solidne miejsce do spania. Dobry samochód ciężarowy, to również taki, który posiada sprawną klimatyzację, ogrzewanie  parkingowe i inne udogodnienia niezbędne do potrzebne do życie . Fotel powinien posiadać specjalną amortyzację, która będzie skutecznie tłumiła wszystkie ewentualne nierówności i drgania.

VOLVO FH

„Ucieleśnieniem” cech idealnej ciężarówki jest ciężarówka VOLVO FH. Omawianie jej zalet najlepiej rozpocząć od centrum dowodzenia, czyli kabiny. Obecnie uważana jest ona za jedną z najbardziej przestronnych na rynku. Odpowiednie podniesienie dachu, pionowe prowadzenie przednich słupków oraz wykorzystanie niskiego tunelu silnika, to tylko niektóre elementy wpływające na ogromy komfort jazdy. Warto również wspomnieć, że wnętrze VOLVO FH wyposażone zostało w ergonomiczną leżankę, na której kierowca może odpocząć po ciężkim dniu w trasie. To oczywiście tylko nieliczne, wybrane przez nas, zalety tego samochodu ciężarowego. Jeżeli szukacie komfortowego pojazdu, to koniecznie powinniście rozważyć zakup VOLVO FH!