Przeciętny samochód ciężarowy pokonuje każdego dnia tysiące kilometrów, zarówno po drogach polskich, jak i zagranicznych. Nic więc dziwnego, że znajdujące się w nim części mogą ulec awarii. Na ratunek kierowcom przychodzą firmy zajmujące się sprzedażą oryginalnych części zamiennych do tirów. Jakie są zalety tego typu rozwiązań? Na to pytanie postaraliśmy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zachęcamy do uważnej lektury.

Najczęstsze przyczyny awarii samochodów ciężarowych

Warto – już na samym początku – zdać sobie sprawę, że awaria podczas wykonywania zlecenia transportowego może słono kosztować właściciela floty. Opóźnienia w realizacji zleceń, oraz konieczność wydania – często niemałych – pieniędzy na naprawę, stanowi poważny problem. Mając to na uwadze, warto zadbać o odpowiednie serwisowanie pojazdu.  Spektrum awarii występujących w samochodzie ciężarowym jest bardzo szerokie. Do najczęstszych awarii które mogą unieruchomić pojazd należą te związane z układem paliwowym i pneumatycznym. Układ paliwowy to źródło zasilania silnika z kolei układ pneumatyczny odpowiada za hamulce, zawieszenie pojazdu i sterownie skrzynią biegów. To właśnie te układy odpowiadają najczęściej za konieczność zatrzymania się na drodze i wezwania pomocy drogowej.  Kolejne popularne usterki są związane układem elektrycznym i elektronicznym, na szczęście usterki tych układów są zwykle sygnalizowane wcześniej a pojazd może dojechać do warsztatu w trybie awaryjnym.

Kolejnym bardzo wrażliwym układem jest system oczyszczania spalin. System katalizatora tlenków azotu NOx, tak zwany SCR z płynem AdBlue, filtr cząstek stałych DPF, czy system recyrkulacji spalin EGR są wyposażeniem pojazdów Euro4 Euro5 i Euro6. Awaria tych systemów jest sygnalizowana na desce rozdzielczej, powoduje redukcję momentu obrotowego silnika w kolejnym etapie maksymalnej prędkości jazdy i w efekcie zatrzymanie pojazdu.  Taka reakcja systemu pojazdu na kody błędów jest wymagana przez przepisy Unii Europejskiej.

 

Zalety korzystania z oryginalnych części zamiennych do ciężarówek

Decydując się na zakup oryginalnych części zamiennych do ciężarówek właściciele flot samochodowych mogą mieć pewność, że otrzymają najwyższej jakości, niezawodne części, które dodatkowo będą doskonale dopasowane do pozostałych podzespołów pojazdu.

Dlaczego warto kupować oryginalne części zamienne w firmie Nijhow Wassink?

Firma Nijhow Wassink oferuje swoim klientom szeroki wybór części zamiennych do Volvo FH, Renault Premium oraz innych samochodów ciężarowych. Dostępne produkty posiadają gwarancję, która uznawana jest na terytorium całej Europy oraz dostępne są w atrakcyjnych cenach.