Monitoring GPS pozwala na zarządzanie flotą pojazdów w czasie rzeczywistym. Dane z pojazdy wyposażonego w nadajnik są na bieżąco przekazywane do serwera komunikacyjnego, a użytkownik systemu może je  analizować. Dzięki temu zarządzanie flotą staje się o wiele wydajniejsze.

Zalety korzystania z monitoringu GPS

Monitoring GPS dba o bezpieczeństwo pojazdów. Z danych można dowiedzieć się wiele o stylu jazdy danego kierowcy i upomnieć go, jeśli jego nawyki za kierownicą pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli ciężarówka się popsuje, administrator floty może szybko ustalić miejsce, do którego należy wysłać pomoc. GPS jest też niezastąpiony, jeśli chodzi o potencjalną kradzież pojazdu. Administrator floty może otrzymać powiadomienie, jeśli samochód wyjedzie poza zdefiniowany uprzednio obszar, a gdy powiadomi o kradzieży policję, może też podać funkcjonariuszom aktualne położenie pojazdu. W przypadku wielu firm transportowych koszty utrzymania aut służbowych są wyższe, z powodu nieuczciwych kierowców, którzy używają ich do celów prywatnych. Monitoring GPS może przeanalizować trasy wykonywane przez danego kierowcę i wskazać, gdy wybiera on nieefektywne trasy lub używa auta w innych godzinach niż deklarowane. Przede wszystkim jednak system GPS pozwala na efektywne zarządzanie całą flotą. Administrator systemu, który na bieżąco wie, gdzie znajdują się konkretne ciężarówki, może efektywniej zlecać kolejne przejazdy i monitorować je.

Ciężarówki Volvo i Renault

To tylko przykładowe korzyści, jakie daje użytkowanie monitoringu GPS. Najprościej mówiąc, wdrożenie monitoringu GPS generuje ogromne oszczędności dla firmy. Najlepsi producenci ciężarówek oferują swoim klientom systemy fabryczne. Ciężarówki Volvo wyposażane są w system telematyki Dynafleet, a Renault – w system Optifleet. Szefowie firm transportowych, którzy chcą efektywniej zarządzać swoją flotą, powinni poznać je bliżej. Zachęcamy do kontaktowania się z przedstawicielami handlowymi naszej firmy.