Osobom, które nigdy nie pracowały jako zawodowy kierowca, może się wydawać, że kabina ciężarówki to tylko miejsce, w którym kierowca pracuje. Musi więc być bezpieczna i wygodna podczas jazdy. To jednak nieprawda. Kabina podczas dłuższych tras staje się dla kierowcy drugim domem. Dlatego też wymaga się od niej o wiele więcej niż  tylko wygodnego fotela.

Przestrzeń do pracy i wypoczynku

Kabiny Volvo od samego początku projektowane są tak, by zapewniały jak najwięcej przestrzeni nie tylko dla wygodnej jazdy, ale i wydajnego odpoczynku. W ciężarówkach Volvo swobodnie wyprostuje się nawet postawny mężczyzna – w kabinie dach znajduje się na wysokości 220 cm. Producent zaplanował też wewnątrz wiele różnych pojemnych schowków. Kierowca ma sporo miejsca na swoje prywatne rzeczy, zapas napojów czy komplet ubrań. Prawdziwą wygodę zapewnia kabina Globetrotter XXL z powiększoną leżanką, która pozwala na naprawdę komfortowy sen. Leżanki mogą mieć również podnoszone wezgłowie, dzięki czemu stają się wygodnymi „kanapami” do czytania książki lub oglądania telewizji.

Komfortowa temperatura

Niewiele osób niezwiązanych z branżą zastanawia się też, jak kierowca wysypia się w kabinie np. podczas upałów. Problem ten w ciężarówkach Volvo rozwiązany jest dzięki systemowi I-Park Cool. System ten można nazwać parkingowym schładzaczem kabiny, który dba o komfort odpoczywającej w niej osoby, gdy silnik pojazdu jest wyłączony. Kierowcy mają też do dyspozycji okno dachowe (z roletą przeciwsłoneczną i moskitierą), które w razie niebezpieczeństwa, może stać się dodatkowym wyjściem awaryjnym.

Inne rozwiązania

Kabina Volvo, poza miejscem odpoczynku, jest jednak też perfekcyjnie zaprojektowanym miejscem pracy kierowcy. Kierownica jest w pełni regulowana, można ją odchylić podczas wsiadania lub wysiadania z kabiny. Fotel, również w pełni regulowany, zapewnia wygodne podparcie nawet dla wysokich osób. Siedmiocalowy ekran dotykowy pozwala na wygodne i bezpieczne sterowanie nawigacją oraz systemem rozrywki, pozwala też na obsługę systemu Dynafleet. Aby było jeszcze bardziej komfortowo, urządzenie może być obsługiwane głosowo.