Nazwa „FH” obejmuje niezwykle popularną serię samochodów ciężarowych Volvo, które są dostępne na rynku od ponad ćwierćwiecza. Samochody FH zastąpiły legendarną serię ciężarówek Volvo F, a po latach stały się prawdziwym bestsellerem. Kolejne generacje pojazdów są wyposażane w nowatorskie rozwiązania. W każdym samochodzie kluczowymi elementami są silnik i układ paliwowy. W jaki sposób należy wymienić zbiornik paliwa w Volvo FH? Spieszymy z odpowiedzią na to pytanie.

Części zamienne ze sprawdzonego źródła

Bezpieczne, wygodne i bezproblemowe użytkowanie samochodu ciężarowego wynika bezpośrednio z jego dobrego stanu technicznego. Decyzja o tym skąd pochodzą części zamienne do pojazdu i kto zajmie się jej wymianą może być kluczowa. Stąd tak ważne jest, aby korzystać z usług rzetelnego serwisu ciężarówek, a części zamienne kupować u zaufanych dostawców. Ma to szczególne znacznie w przypadku używanych podzespołów, gdyż do właściwej oceny stanu technicznego części potrzebna jest wiedza i doświadczenia specjalisty. Profesjonalista jest wstanie właściwie zweryfikować używany element i zdecydować o jego przeznaczeniu.

Wymiana zbiornika paliwa

Decydując się na zakup baku do samochodu ciężarowego, należy koniecznie wymierzyć przestrzeń przeznaczoną na zbiornik. Przy wyborze nowego, trzeba uwzględnić mocowanie (dodatkowe „centymetry” na łapy) i pamiętać o wygodzie tankowania. Zbył mała przestrzeń nad wlewem paliwa skutecznie utrudni ten proces. Opisy zbiorników paliwa ciężarówek Volvo z naszej oferty zawierają wymiar elementu, pozwalają też dobrać część do konkretnego modelu samochodu.

Istotne jest, aby bak był kompletny i odpowiednio oznakowany przez producenta. Zbiorniki przeznaczone do samochodów wyjeżdżających poza Polskę muszą posiadać certyfikat TUV bądź UTAC. Te świadectwa kwalifikacji są szczególnie ważne podczas kontroli przez służbę celną lub policję. W tym kontekście trzeba wiedzieć, że montaż dodatkowych zbiorników paliwa (znajdujących się po stronie oryginalnego baku lub po drugiej stronie pojazdu) może podczas kontroli doprowadzić do konfiskaty dowodu rejestracyjnego lub też wystawienia mandatu.