Korzystanie z autoryzowanych serwisów samochodów ciężarowych cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Podpowiadamy, jakie są największe zalety tego rozwiązania. Zapraszamy do uważnej i wnikliwej lektury naszego artykułu.

Po pierwsze i najważniejsze – szkolenia

Ponieważ w samochodach ciężarowych wykorzystywane są coraz to bardziej nowoczesne technologie, to szalenie istotne jest, aby znaleźć taki serwis, który podoła naprawom zaawansowanych konstrukcji. Autoryzowane serwisy nie mogą pozwolić sobie na nie sprostanie oczekiwaniom klientów, dlatego duży nacisk kładzie się w nich na szkolenia pracowników. Warto bowiem pamiętać, że specjalistyczna wiedza ne tylko przyspiesza diagnozę, ale również pomaga uniknąć błędów podczas napraw.

Najwyższa jakość napraw za uczciwą cenę

Pomimo że autoryzowany serwis nie zawsze jest tańszy, to jednak decydując się na skorzystanie z jego usług, możemy mieć pewność, że podczas naprawy wykorzystane zostaną najwyższej jakości części oryginalne. Ponadto, w przypadku najpopularniejszych usług do wglądu klienta pozostają przejrzyste cenniki, które uchronią go od szeregu niespodziewanych wydatków.

Zawsze na bieżąco

Autoryzowany serwis i producent są ze sobą w stałym kontakcie. W przypadku wykrycia jakichkolwiek wady ciężarówki w okresie gwarancji, możemy mieć pewność, że autoryzowany serwis poinformuje nas o tym i nieodpłatnie rozwiąże zaistniały problem. W przypadku pojazdów Volvo na złotym kontrakcie serwisowym (Gold Contract), serwis ma nawet dostęp do diagnostyki pojazdu dzięki temu stan niektórych układów może być zdiagnozowany on-line. Podczas wizyty w autoryzowanym serwisie każdorazowo może być wykonana nieodpłatna aktualizacja oprogramowania i kampanie serwisowe. Nasze auto będzie zawsze mobilne i gotowe do pracy. Serwisy nieautoryzowane, nie dają takich możliwości.

 

Bezpieczeństwo i aktualizacja w gratisie

Autoryzowany serwis, na życzenie klienta, przy okazji wykonywanej usługi, podejmie się sprawdzenia kluczowych elementów, mających wpływ na bezpieczeństwo podróżowania. Mechanicy ocenią zużycie zawieszenia, układu hamulcowego, akumulatorów czy sprzęgła  i jeśli będą one wymagały wymiany, poinformują nas o tym. Dodatkowo możemy liczyć na sprawdzenie i usunięcie wszystkich błędów zapisanych w systemach pojazdu. Uniwersalne komputery diagnostyczne pozwalają odczytać tylko podstawowe kody błędów. Tylko oryginalny komputer diagnostyczny Volvo TechTool czy Renault Diag dzięki dostępowi online do bazy danych producenta, pozwala na pełną diagnostykę, parametryzację i aktualizację oprogramowania samochodu.

Naprawa z gwarancją

Należy również pamiętać, że autoryzowany serwis daje gwarancję na wszystkie części zamienne oraz wykonane usługi. Dzięki temu my, jako klienci, nie musimy obawiać się żadnych dodatkowych kosztów.