Nie od dzisiaj wiadomo, że gromadzenie floty samochodowej jest dla przedsiębiorcy ogromnym wydatkiem. Mając to na uwadze, warto inwestować w dobre ciężarówki, pochodzące od znanych i cenionych w branży producentów, takich jak chociażby Renault Trucks czy Volvo. Obie marki należą do VOLVO GROUP. Pojazdy te łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, bezawaryjność, wysoki stopień bezpieczeństwa, komfort pracy kierowcy a do tego dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Co warto wiedzieć na temat ciężarówek Renault Trucks? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Ciężarówki Renault Trucks – auto na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań!

Stworzenie ciężarówki, która ma pokonywać każdego dnia setki kilometrów i to przy dużym obciążeniu, nie jest łatwym zadaniem. Podczas projektowania należy przede wszystkim pamiętać, że niektórzy kierowcy, zwłaszcza Ci długodystansowi, potrafią spędzić w kabinie samochodu wiele dni. Inżynierowie z Renault Trucks dokładają starań, aby ich konstrukcje łączyły w sobie zarówno maksymalny komfort jazdy, jak i konieczność przebywania w kabinie przez wiele tygodni. Produkowane przez nich samochody, zachowują idealną równowagę, pomiędzy osiągami technicznymi pojazdu, jego masą oraz komfortem prowadzenia a niskim spalaniem.

Najpopularniejsze modele ciężarówek Renault Trucks

Obecnie największą popularnością cieszą się:

  • pojazdy Renault Trucks GAMA D dystrybucyja– uważane za najbardziej ekonomiczne na rynku. Warto zauważyć, że podwozie pojazdów z gamy D testowano w warunkach największych obciążeń, a ich kabina została wzmocniona wyjątkowo wytrzymałymi elementami, co pozwoliło uzyskać trwałość oraz niezawodność konstrukcji. Ponadto ciężarówki z gamy D zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwiały bezpieczne manewrowanie nawet w terenach zabudowanych.
  • Renault GAMA C 380-520 KM – ciężarówki przeznaczone do zadań specjalnych, na podwoziu których można zamontować prawie każdą specjalistyczną zabudowę. Charakteryzują się nie tylko niezawodnością, ale również odpornością na uszkodzenia. Ponadto zapewniają doskonałą ładowność oraz wysoką efektywność pracy.
  • Renault GAMA T 13 440-520 KM – ciągniki siodłowe, zarówno do ruchu krajowego jak i międzynarodowego. Ich cechy charakterystyczne to nowoczesna kabina, zmniejszająca opory powietrza. Układ napędowy, uważany za jeden z najnowocześniejszych, dzięki połączeniu sterowanej automatycznie skrzyni biegów z mocnymi i ekonomicznymi silnikami 13 l.