Samochody ciężarowe, z racji swojego przeznaczenia, są eksploatowane bardzo intensywnie. Pomimo, że te potężne i wytrzymałe maszyny przystosowane są do ciężkiej pracy, to może się zdarzyć, że ulegną awarii. Podpowiadamy, jak sobie z nią poradzić. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Awarie ciężarówek – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ich temat

Nie ulega żadnej, nawet najmniejszej wątpliwości, że zepsuty samochód ciężarowy, jest ogromnym problemem, zarówno dla kierowcy, jak i właściciela firmy spedycyjnej. Najgorzej, kiedy auto zepsuje się w trasie – w takich przypadkach pracownik wraz z towarem nierzadko zostaje uziemiony w niebezpiecznym miejscu. Warto przy tym zdawać sobie sprawę, że awaria ciężarówki wiąże się nierozerwalnie z dużymi stratami – nie chodzi tylko o koszty naprawy, ale również o szereg konsekwencji, które niesie za sobą opóźniona dostawa ładunku. Oczywiście, usterki bywają nieuniknione, nawet w sytuacjach kiedy dbamy o auto i regularnie poddajemy je przeglądom.

Najczęstsze przyczyny awarii ciężarówek

Przyczyn awarii ciężarówek jest wiele, ale do najczęstszych zaliczyć należy usterki elektroniki lub elektryki. Nierzadko problem dotyczy również ogumienia lub – co gorsze – awarii silnika. Najlepszym sposobem na radzenie sobie z awariami, jest wymienienie uszkodzonej części lub podzespołu na nową.

Wymień to, co zepsute!

Najlepszym sposobem na całkowite usunięcie awarii, jest wymienienie uszkodzonej części na nową. Ponadto, takie rozwiązanie trwa o wiele krócej niż naprawa. Decydując się na zakup dobrych jakościowo, oryginalnych części do ciężarówek zyskujemy pewność, że będą nam one długo służyć. Warto również pamiętać, aby części kupować wyłącznie w znanych i cenionych w branży punktach, np. autoryzowanych serwisach. My polecamy Państwu zapoznać się z naszą ofertą. Oferujemy atrakcyjne ceny oraz gwarantujemy najwyższą jakość części do ciężarówek.